WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Mamy mają lepiej!

tata w ciążyByć może czytasz ten artykuł, ponieważ twoją uwagę przykuł tytuł. Mamy mają lepiej!? Co ten facet sugeruje? Co on sobie myśli? Niby w czym mamom jest lepiej?

Od razu pragnę wszystkich uspokoić. Nie mam zamiaru wysnuwać wyssanych z palca teorii o różnicach płci i o tym, która z płci jest lepsza. Nie będę również wykazywał, która z płci ciężej lub dłużej pracuje.

Dlaczego więc piszę, że „mamy mają lepiej”?

Otóż kobieta zanim urodzi dziecko, ma dziewięć miesięcy na to aby się z oswoić myślą o narodzinach. Aby oswoić się z myślą o tym, że będzie mamą. Przez cały ten czas, obcuje z dzieckiem. Przebywa z nim, czuje jego ruchy, ma wpływ na dziecko. Te dziewięć miesięcy jest dla przyszłej mamy okresem, kiedy przygotowuje się do roli jaką wkrótce będzie pełnić. Do roli mamy, opiekunki, osoby, która będzie się troszczyć o swoje maleństwo.

My, Tatusiowie, również przygotowujemy się na przyjście na świat swojego potomka. Lecz nie mamy tego bezpośredniego i ciągłego kontaktu z dzieckiem, jaki ma jego przyszła mama.

My, Tatusiowie, również możemy, a nawet powinniśmy, wykorzystywać te wspaniałe dziewięć miesięcy, na to, aby pogłębiać więź z partnerką, aby nawiązywać kontakt z dzieckiem, które znajduje się jeszcze w brzuchu swojej mamy. Powinniśmy wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, na rekompensowanie braku kontaktu z dzieckiem jaki ma nasza partnerka.

Zachęcam wszystkich mężczyzn do tego, aby starali się, nawiązywać jak najsilniejszą więź z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Warto, wraz z partnerką uczestniczyć w badaniach lekarskich. Słyszany po raz pierwszy dźwięk bijącego serca Twojego dziecka, jest przeżyciem nie do opisania. Kobieta czuje, że będzie matką znacznie wcześniej, ale mężczyzna, tak naprawdę jest w stanie uświadomić sobie ten fakt dopiero w takiej właśnie chwili. Kiedy usłyszy bicie serca swojego dziecka, prawdopodobnie zakocha się w tej maleńkiej istotce, która urodzi się za kilka miesięcy.

Podobnie jest z badaniami USG, kiedy przyszły Tata widzi główkę swojej pociechy, małą kruszynkę ssącą palec, kiedy lekarz stwierdza „to chłopak” i pokazuje na to dowody, kiedy po badaniach słyszycie, że „dziecko zdrowo się rozwija” – wszystko to sprawia, że mężczyzna staje się TATĄ, jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat.

Kolejnym sposobem na pogłębianie więzi jest „przyklejanie się” do brzucha. Kiedy przykładamy rękę do brzucha partnerki, sprawiamy radość jej, a jednocześnie mamy sposobność, aby poczuć ruchy maleństwa, aby odczuć jak wierzga i kopie.

Kiedy mówimy „do brzuszka” oswajamy dziecko ze swoim głosem. Później, kiedy przyjdzie na świat, będzie znało głos Taty, jego ton i zabarwienie, a przez to będzie znacznie spokojniejsze podczas pierwszych kontaktów.

Tak więc „mamy mają łatwiej”, ale i my Tatusiowie powinniśmy wykorzystywać każdą okazję, aby poprawiać nasz kontakt z dzieckiem. Nie zmarnuj tych dziewięciu miesięcy. „Bądźmy w ciąży” wraz ze swoimi partnerkami!

 

Sławomir Żbikowski, ojciec dwóch wspaniałych urwisów, autor bloga DobryTata.waw.pl oraz wielu wspaniałych bajek dla dzieci.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?