WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Alternatywni rodzice

wolność dzieci alternatywnych rodzicówMają kolorowe włosy, dredy bądź irokezy. Noszą glany, płaszcze, gorsety; mają mocny makijaż, dużo kolczyków, tatuaże. Są cudownymi, kochającymi rodzicami – bo to o nich mowa – o alternatywnych rodzicach!

Może zacznijmy od maleńkiego sprostowania. Alternatywni rodzice wcale nie są „mroczni” – przeciwnie, wiedzą, co to radość i zabawa. Żadne z nich ponuraki, jakże bowiem zdefiniować mrok? Jak być choćby poważnym, kiedy dookoła nas biega gromadka roześmianych dzieciaczków? To niewykonalne! :)

Wizerunku alternatywnego rodzica nie da się jednoznacznie określić. Cechą wspólną jest przede wszystkim indywidualność. Wiek nastoletni najczęściej jest takim znamiennym momentem, kiedy szukamy swojej drogi, stylu, wyrabiamy sobie własny światopogląd.

Poprawiono: środa, 12, luty 2014 10:53

Odsłony: 7991

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Będę Tatą! I co teraz?

wegerodzinaAby zostać ojcem wystarczy chwila. Nie musisz o tym wiedzieć, nie musisz tego chcieć. Często wcale się tego nie spodziewasz. A jednak stało się. Będziesz miał dziecko. I co teraz?

Co myśli mężczyzna gdy po raz pierwszy dowiaduje się, że jego partnerka jest w ciąży? Jakie uczucia nim targają?

Każdy z nas jest inny. Każdy odbiera to inaczej. Toteż reakcji może być tyle ile jest mężczyzn na ziemi.

Możesz zachować się jak tchórz i totalny palant. Wyprzeć się, albo nawet pozostawić matkę swojego przyszłego dziecka samej sobie. Ta niedojrzała, wręcz szczeniacka decyzja, zapewne będzie najgorszą decyzją jaką w życiu podejmiesz. Podejmując ją stracisz szansę na to, aby wychować dziecko, aby stać się dla niego autorytetem, aby spełnić się w życiu.

Poprawiono: wtorek, 29, maj 2012 11:13

Odsłony: 5777

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Do czego przydaje się tata?

po co dziecku tataZastanawiałem się kiedyś nad taką kwestią: Czy dzieci zadają sobie pytania w stylu „Do czego przydaje się tata?”. A jeśli zadają sobie takie pytania, to ciekawe, jaką wymyśliłyby odpowiedź?

Jako rodzice, jesteśmy ludźmi dorosłymi. Mamy pewne ograniczenia, związane z doświadczeniami życiowymi. Mamy liczne przekonania, przez pryzmat których postrzegamy otaczający nas świat. To wszystko razem, sprawia, że w żadnej mierze nasz sposób myślenia nie może równać się ze sposobem myślenia naszych dzieci. Mimo to spróbuję wczuć się w rolę dziecka i wymyśleć kilka odpowiedzi, jakie mogą pojawić się w jego malutkiej główce A więc „Do czego przydaje się tata?”:

Poprawiono: wtorek, 16, październik 2012 11:58

Odsłony: 6131

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Czy tata to mistrz zarządzania czasem?

tata to mistrz zarządzania czasemPytanie jest podchwytliwe, bo przyznam już na samym wstępie, że daleko mi w tej dziedzinie do ideału. Jakże bym chciał być mistrzem zarządzania czasem, jednak nie jestem! Mimo to jakoś sobie daję radę jako ojciec i głowa rodziny.

Kiedy myślę o zarządzaniu czasem to od razu przychodzi mi na myśl słowo „planowanie”. Jest ono w życiu niezwykle ważną i cenną umiejętnością, zwłaszcza kiedy dotyczy naszej pracy. Zarządzanie czasem to przede wszystkim umiejętność spojrzenia na zaplanowane czynności w kategoriach ważności i pilności. Jeśli przyjrzymy się rzeczom, które mamy do zrobienia znajdziemy tam takie które są ważne i pilne jednocześnie i tymi powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności. Następnie powinniśmy wykonać te, które są ważne i niepilne, natomiast jeśli coś nie jest ważne, to zostawiamy to na sam koniec (o ile starczy nam czasu) lub wcale się tymi zadaniami nie zajmujemy.

Poprawiono: niedziela, 07, kwiecień 2013 22:33

Odsłony: 5678

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

Kiedy za oknem ładna pogoda, naprawdę nie warto siedzieć w domu. Wspólne wycieczki, zabawy nie tylko wzmocnią odporność, ale także spowodują, iż Twoje dziecko lepiej się rozwinie. Mózg będzie lepiej dotleniony, mięśnie pobudzone do pracy a kontakt z przyrodą rozbudzi ciekawość poznawania świata. Czas spędzony z rodzicami da mu poczucie bezpieczeństwa i zbliży Was do siebie.

Cała trudność polega jedynie na właściwym dobraniu zabawy do wieku dziecka. Poniżej znajdziecie kilka propozycji jak można aktywnie spędzić czas ze swoją pociechą.

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 13:35

Odsłony: 9202

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?