WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

'Szczepimy, bo myślimy'

inicjatywa_obywatelska'Szczepimy bo myślimy' - to nowa obywatelska inicjatywa obywatelska, która ma dać możliwość samorządom uznania obowiązku szczepień za jeden z kryteriów przyjęcia do żłobka lub przedszkola. Wspomniana inicjatywa to pomysł dwóch wrocławian: Marcina Kostki i Roberta Wagnera.

Ustawa ma umożliwić samorządom wprowadzenie szczepienia jako punktowanego kryterium przy przyjęciu do publicznych żłobków i przedszkoli. Działałaby na takiej samej zasadzie jak kryterium miejsca zamieszkania, rozliczania podatków, liczby rodzeństwa czy niepełnosprawności dziecka. Obecnie samorządy nie mają takiej możliwości, bo nie pozwalają na to obowiązujące przepisy. 

Poprawiono: wtorek, 27, listopad 2018 15:17

Odsłony: 1332

Czytaj wicej Czytaj więcej...

6-latki i nowe szkolne prawo

sześciolatki w szkoleI stało się. Na stronie Ministerstwa Edukacji w dniu 04.12.2015 pojawiła się informacja "koniec z obowiązkiem szkolnym 6-latków".
W konsekwencji oznacza to nie tylko dla rodziców, nauczycieli, dyrektorów, ale przede wszystkim dla naszych dzieciaków kolejną systemową rewolucję.
Nowa minister edukacji - Anna Zalewska ma nadzieję, że do 31.12.2015 prezydent podpisze dokument.

Czyli od września nowe prawo miałoby wejść w życie. Głównym założeniem zmian, co podkreśla ministerstwo, jest to iż to rodzic będzie decydował o edukacji dziecka. Oznacza to, że obowiązek szkolny będzie dotyczył 7-latków, wracają zerówki, które mają przygotować 6-latki do szkoły. Ponadto w "zerówkach" dzieci będą mogły się uczyć czytać i pisać, czyli zmienia się podstawa programowa. Do tej pory bowiem nauczyciele nie mogli uczyć. To tak ogólnie. A poniżej bardziej szczegółowo i prawniczo.

Poprawiono: sobota, 19, grudzień 2015 07:03

Odsłony: 5488

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Akcja Ogródek

wyliczanka cafeTrzy mamy - trzy wariatki, które wbrew wszystkiemu chcą spełniać marzenia - swoje i dzieci (nie tylko własnych) zaczęły działać. Niedawno, wbrew wielu przeciwnościom, udało im się otworzyć na Gocławiu kawiarnię przyjazną zarówno dla dzieci, jak i rodziców o wdzięcznej nazwie Wy-li-czan-Cafe przy ulicy Kakowskiego 8 na warszawskim Gocławiu. To wspaniałe miejsce, w którym nie tylko można się napić pysznej kawy, lub koktajlu owocowego, zjeść domową szarlotkę i pobawić z dzieckiem.
To miejsce w którym organizowane są wyjątkowe zajęcia dla naszych pociech, a atmosfera jest taka jak w domu!. To nowe miejsce położone jest w pobliżu parku nad Balatonem miedzy ul. Nowaka – Jeziorańskiego, a ul. Abrahama.

 

Poprawiono: czwartek, 21, marzec 2013 22:25

Odsłony: 5460

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Akademia Świadomego Rodzica

Patronat Wegemaluch.pl

akademia świadomego rodzica

Projekt Akademia Świadomego Rodzica to cykl trzech pięciogodzinnych warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów, które odbędą się w Warszawie. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat wspierania dzieci w ich rozwoju zarówno intelektualnym, jak i emocjonalnym.

akademia rodzica M

Warsztat nr 1: Lubię swoje przedszkole!

(5 kwietnia 2014 r.)

Spotkanie poświęcone problemom socjalizacyjnym dziecka w przedszkolu, które pokaże rodzicom, jak dobrze przygotować dziecko do rozpoczęcia przygody z przedszkolem.

Warsztat nr 2: Holistyczne wspomaganie rozwoju dziecka niezbędne do wehścia w rolę ucznia

(10 maja 2014 r.)

Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci 5- i 6-letnich, które ma na celu przygotowanie dziecka do nowej roli ucznia. Skupienie się nie tylko na rozwijaniu wiedzy ogólnej dziecka, lecz także jego logicznego myślenia i kompetencji społecznych.

Warsztat nr 3: Gotowość i dojrzałość szkolna szansą na udany start edukacyjny 6-latka

(termin wkrótce)

Spotkanie dla rodziców dzieci, które idą do 1. klasy związane z obniżeniem wieku szkolnego. Warsztat będzie dotyczył gotowości szkolnej dziecka, pokaże, w jaki sposób harmonijnie zadbać o jego rozwój i rozumnie pomóc mu rozpocząć naukę w szkole.

Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy na stronie: http://sukcesnaobcasach.com.pl/szkolenia/

Prowadząca warsztaty: dr Katarzyna Dmitruk-Sierocińska

Z wykształcenia doktor nauk pedagogicznych. Szlify zdobywała pod okiem polskiego eksperta w dziedzinie wspomagania rozwoju dziecka, prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Z szeroko rozumianą pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną – zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym – związana od ponad 15 lat. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny jednej z uczelni wyższych. Mówi o sobie, że ma to szczęście łączyć pasję z pracą zawodową. A to układ idealny. Dzieci są dla niej wieczną inspiracją, studnią pomysłów.

akademia rodzica warsztaty

 

Zapisz się na: www.sukcesnaobcasach.com.pl

 

Poprawiono: czwartek, 27, marzec 2014 17:37

Odsłony: 4793

Babcia pilnie poszukiwana

Babcie do wynajęciaWynająć babcię? Ale jak, za pieniądze? I co kazać jej to i to? Ale czy tak można, wypada, czy to kogoś nie obrazi? Pytań jakie mnożą się w głowie można wymieniać i wymieniać. Fakt pozostaje faktem – jak nie mamy swojej babci pod przysłowiową ręką możemy ją wynająć. I właśnie w taki sposób pracę znalazła 60-letnia pani Wiesia. Pracowała całe swoje życie i miała w tym cel. Aż pewnego dnia stała się emerytką. Z dnia na dzień jej życie przybrało zupełnie inny bieg. Nagle miała bardzo dużo czasu, powinna się cieszyć… powinna, ale jednak nie. Nadmiar zaczął przeszkadzać. Zabrakło chęci i motywacji aby żyć i się nim cieszyć. Podciągnęła rękawy i zaczęła szukać pracy. Przeglądanie ogłoszeń, nic nie wnoszące rozmowy telefoniczne i cisza. Pracy jak nie było tak nie było. Koleżanka poleciła jej agencję opiekunek dla dzieci „babcia do wynajęcia” i tak zaczął się inny, aktywny etap jej życia.

Poprawiono: niedziela, 24, marzec 2013 15:36

Odsłony: 5784

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?