WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Akademia Świadomego Rodzica

Patronat Wegemaluch.pl

akademia świadomego rodzica

Projekt Akademia Świadomego Rodzica to cykl trzech pięciogodzinnych warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów, które odbędą się w Warszawie. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat wspierania dzieci w ich rozwoju zarówno intelektualnym, jak i emocjonalnym.

akademia rodzica M

Warsztat nr 1: Lubię swoje przedszkole!

(5 kwietnia 2014 r.)

Spotkanie poświęcone problemom socjalizacyjnym dziecka w przedszkolu, które pokaże rodzicom, jak dobrze przygotować dziecko do rozpoczęcia przygody z przedszkolem.

Warsztat nr 2: Holistyczne wspomaganie rozwoju dziecka niezbędne do wehścia w rolę ucznia

(10 maja 2014 r.)

Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci 5- i 6-letnich, które ma na celu przygotowanie dziecka do nowej roli ucznia. Skupienie się nie tylko na rozwijaniu wiedzy ogólnej dziecka, lecz także jego logicznego myślenia i kompetencji społecznych.

Warsztat nr 3: Gotowość i dojrzałość szkolna szansą na udany start edukacyjny 6-latka

(termin wkrótce)

Spotkanie dla rodziców dzieci, które idą do 1. klasy związane z obniżeniem wieku szkolnego. Warsztat będzie dotyczył gotowości szkolnej dziecka, pokaże, w jaki sposób harmonijnie zadbać o jego rozwój i rozumnie pomóc mu rozpocząć naukę w szkole.

Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy na stronie: http://sukcesnaobcasach.com.pl/szkolenia/

Prowadząca warsztaty: dr Katarzyna Dmitruk-Sierocińska

Z wykształcenia doktor nauk pedagogicznych. Szlify zdobywała pod okiem polskiego eksperta w dziedzinie wspomagania rozwoju dziecka, prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Z szeroko rozumianą pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną – zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym – związana od ponad 15 lat. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny jednej z uczelni wyższych. Mówi o sobie, że ma to szczęście łączyć pasję z pracą zawodową. A to układ idealny. Dzieci są dla niej wieczną inspiracją, studnią pomysłów.

akademia rodzica warsztaty

 

Zapisz się na: www.sukcesnaobcasach.com.pl

 

Poprawiono: czwartek, 27, marzec 2014 17:37

Odsłony: 4809

Akcja Ogródek

wyliczanka cafeTrzy mamy - trzy wariatki, które wbrew wszystkiemu chcą spełniać marzenia - swoje i dzieci (nie tylko własnych) zaczęły działać. Niedawno, wbrew wielu przeciwnościom, udało im się otworzyć na Gocławiu kawiarnię przyjazną zarówno dla dzieci, jak i rodziców o wdzięcznej nazwie Wy-li-czan-Cafe przy ulicy Kakowskiego 8 na warszawskim Gocławiu. To wspaniałe miejsce, w którym nie tylko można się napić pysznej kawy, lub koktajlu owocowego, zjeść domową szarlotkę i pobawić z dzieckiem.
To miejsce w którym organizowane są wyjątkowe zajęcia dla naszych pociech, a atmosfera jest taka jak w domu!. To nowe miejsce położone jest w pobliżu parku nad Balatonem miedzy ul. Nowaka – Jeziorańskiego, a ul. Abrahama.

 

Poprawiono: czwartek, 21, marzec 2013 22:25

Odsłony: 5474

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Bezsenność - powody i leczenie cz.1

„Bezsenność jest objawem, a nie zaburzeniem. Jest jak ból. Nie podajemy pacjentowi leku przeciwbólowego, dopóki nie poznamy przyczyny bólu.”
(dr Judith Owens)

Do niedawna uważana za typową przypadłość wieku podeszłego, dziś jest najczęstszą „chorobą” psychiczną rozpoznawaną u dzieci w krajach rozwiniętych. I Cierpi na nią co piąty przedszkolak i prawie co trzeci uczeń szkoły podstawowej. Skoro jest diagnozowana jako choroba, skutkuje to oczywiście farmakoterapią. O zgrozo! Psychotropy i inne mocne leki nasenne podaje się już najmniejszym niemowlętom, pomimo że ani amerykańscy, ani europejscy lekarze nie mają obecnie do dyspozycji leków dopuszczonych do stosowania jako środki nasenne u pacjentów poniżej 18. roku życia, gdyż w badaniach nie udało się dowieść bezpieczeństwa żadnego z nich!

Tzw. cywilizowany człowiek pragnie prostych i szybkich rozwiązań: tabletka na ból głowy, pigułka na odchudzanie, proszek na bezsenność...

Poprawiono: środa, 16, maj 2012 16:11

Odsłony: 5252

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Babcia pilnie poszukiwana

Babcie do wynajęciaWynająć babcię? Ale jak, za pieniądze? I co kazać jej to i to? Ale czy tak można, wypada, czy to kogoś nie obrazi? Pytań jakie mnożą się w głowie można wymieniać i wymieniać. Fakt pozostaje faktem – jak nie mamy swojej babci pod przysłowiową ręką możemy ją wynająć. I właśnie w taki sposób pracę znalazła 60-letnia pani Wiesia. Pracowała całe swoje życie i miała w tym cel. Aż pewnego dnia stała się emerytką. Z dnia na dzień jej życie przybrało zupełnie inny bieg. Nagle miała bardzo dużo czasu, powinna się cieszyć… powinna, ale jednak nie. Nadmiar zaczął przeszkadzać. Zabrakło chęci i motywacji aby żyć i się nim cieszyć. Podciągnęła rękawy i zaczęła szukać pracy. Przeglądanie ogłoszeń, nic nie wnoszące rozmowy telefoniczne i cisza. Pracy jak nie było tak nie było. Koleżanka poleciła jej agencję opiekunek dla dzieci „babcia do wynajęcia” i tak zaczął się inny, aktywny etap jej życia.

Poprawiono: niedziela, 24, marzec 2013 15:36

Odsłony: 5800

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Brak miejsca w przedszkolu. Co dalej?

jak wybrać dobrą nianięTo pytanie słyszę najczęściej na początku każdego roku. Rodzice są nie tylko zszokowani ale przede wszystkim zmartwieni faktem, iż ich dziecko nie zostało przyjęte do żadnej z wybranych placówek. Czas nagli, praca czeka, a dziadkowie nie mogą przyjechać. To właśnie w tym momencie, podejmujemy niezwykle trudną decyzję- zatrudnijmy Nianię. I w tym miejscu dopada nas największy strach, no bo jak to? Mam oddać swój największy skarb obcej osobie? Zaczynamy więc poszukiwania od najbliższych znajomych, którzy już opiekunki mieli i byli zadowoleni. Szybko się jednak okazuje, że one już pracują u kogoś innego, albo w ogóle przestały pracować jako nianie. Tu do akcji wkraczają Agencje Opiekunek, i nie oszukujmy się najlepiej wybrać taką, którą sprawdzili nasi znajomi/przyjaciele. Zbyt często słyszę od klientów, że to już ich trzecia, czwarta Agencja i, że poprzednie nie spełniły ich oczekiwań..niekiedy rodzice korzystają z kilku jednocześnie by mieć jak największe pole wyboru.

Poprawiono: środa, 16, styczeń 2013 12:32

Odsłony: 5975

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?