WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Czy tata to mistrz zarządzania czasem?

tata to mistrz zarządzania czasemPytanie jest podchwytliwe, bo przyznam już na samym wstępie, że daleko mi w tej dziedzinie do ideału. Jakże bym chciał być mistrzem zarządzania czasem, jednak nie jestem! Mimo to jakoś sobie daję radę jako ojciec i głowa rodziny.

Kiedy myślę o zarządzaniu czasem to od razu przychodzi mi na myśl słowo „planowanie”. Jest ono w życiu niezwykle ważną i cenną umiejętnością, zwłaszcza kiedy dotyczy naszej pracy. Zarządzanie czasem to przede wszystkim umiejętność spojrzenia na zaplanowane czynności w kategoriach ważności i pilności. Jeśli przyjrzymy się rzeczom, które mamy do zrobienia znajdziemy tam takie które są ważne i pilne jednocześnie i tymi powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności. Następnie powinniśmy wykonać te, które są ważne i niepilne, natomiast jeśli coś nie jest ważne, to zostawiamy to na sam koniec (o ile starczy nam czasu) lub wcale się tymi zadaniami nie zajmujemy.

Poprawiono: niedziela, 07, kwiecień 2013 22:33

Odsłony: 4979

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Do czego przydaje się tata?

po co dziecku tataZastanawiałem się kiedyś nad taką kwestią: Czy dzieci zadają sobie pytania w stylu „Do czego przydaje się tata?”. A jeśli zadają sobie takie pytania, to ciekawe, jaką wymyśliłyby odpowiedź?

Jako rodzice, jesteśmy ludźmi dorosłymi. Mamy pewne ograniczenia, związane z doświadczeniami życiowymi. Mamy liczne przekonania, przez pryzmat których postrzegamy otaczający nas świat. To wszystko razem, sprawia, że w żadnej mierze nasz sposób myślenia nie może równać się ze sposobem myślenia naszych dzieci. Mimo to spróbuję wczuć się w rolę dziecka i wymyśleć kilka odpowiedzi, jakie mogą pojawić się w jego malutkiej główce A więc „Do czego przydaje się tata?”:

Poprawiono: wtorek, 16, październik 2012 11:58

Odsłony: 5420

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Kobieta Matka – kobieta Babcia – jak z Mamą rozmawiać o byciu Mamą

ciąża zmienia wszystkoCzas narodzin dziecka to czas narodzin Nowego również w relacjach międzyludzkich. Jest to nowy dla całej rodziny okres nieznanych ról, które będzie się odgrywać wobec znanych już bliskich i wobec nieznanej, lecz każdemu bliskiej Istoty, która pojawi się na świecie.

Czas ciąży jest czasem przemian dla całej rodziny Dla kobiety-Matki jest to okres nauki zupełnie nowego patrzenia na świat. Czas, który może przynieść potężne zmiany w postrzeganiu samej siebie i swoich relacji ze światem. Dziecko, rozwijające się w łonie matki, ma niebagatelny wpływ na nią i na jej postawę, zwłaszcza jeśli Kobieta-Matka wsłuchana jest w Jego subtelny głos. To dla Niego i dla życia z Nim podejmuje wyzwanie, jakim jest ciąża i bycie Matką, poddaje się zmianom, które te stany za sobą pociągają.

Słuchając głosu dziecka, wiele Kobiet-Matek zaczyna w końcu słyszeć swój własny głos. Głos mówiący im kim są, czego pragną, jakie chcą być. Jest to czas bardzo ważnych odkryć na swój temat i kreacji nowej kobiety. Okres tak silnej przebudowy – fizycznej, energetycznej, na poziomie myśli i odczuć – jest szczególnie ważny i wymaga uwagi i wyczucia ze strony otoczenia. 

Poprawiono: wtorek, 19, listopad 2013 17:19

Odsłony: 6732

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

Kiedy za oknem ładna pogoda, naprawdę nie warto siedzieć w domu. Wspólne wycieczki, zabawy nie tylko wzmocnią odporność, ale także spowodują, iż Twoje dziecko lepiej się rozwinie. Mózg będzie lepiej dotleniony, mięśnie pobudzone do pracy a kontakt z przyrodą rozbudzi ciekawość poznawania świata. Czas spędzony z rodzicami da mu poczucie bezpieczeństwa i zbliży Was do siebie.

Cała trudność polega jedynie na właściwym dobraniu zabawy do wieku dziecka. Poniżej znajdziecie kilka propozycji jak można aktywnie spędzić czas ze swoją pociechą.

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 13:35

Odsłony: 8534

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Mamy mają lepiej!

tata w ciążyByć może czytasz ten artykuł, ponieważ twoją uwagę przykuł tytuł. Mamy mają lepiej!? Co ten facet sugeruje? Co on sobie myśli? Niby w czym mamom jest lepiej?

Od razu pragnę wszystkich uspokoić. Nie mam zamiaru wysnuwać wyssanych z palca teorii o różnicach płci i o tym, która z płci jest lepsza. Nie będę również wykazywał, która z płci ciężej lub dłużej pracuje.

Dlaczego więc piszę, że „mamy mają lepiej”?

Otóż kobieta zanim urodzi dziecko, ma dziewięć miesięcy na to aby się z oswoić myślą o narodzinach. Aby oswoić się z myślą o tym, że będzie mamą. Przez cały ten czas, obcuje z dzieckiem. Przebywa z nim, czuje jego ruchy, ma wpływ na dziecko. Te dziewięć miesięcy jest dla przyszłej mamy okresem, kiedy przygotowuje się do roli jaką wkrótce będzie pełnić. Do roli mamy, opiekunki, osoby, która będzie się troszczyć o swoje maleństwo.

Poprawiono: czwartek, 10, maj 2012 10:40

Odsłony: 4469

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?