WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Czerwone i czarne porzeczki 9+

Najbardziej znane odmiany porzeczek to czarna i czerwona. Owoce te są bogate przede wszystkim w witaminę C – jej zawartość zależy od ilości słońca (w upalne lata jest jej więcej). Witamina C z porzeczek jest prawie w 100% przyswajalna przez organizm (dzięki obecności rutyny w tych owocach). Owoce czarnej odmiany dodatkowo zawierają witaminę K.

Sok z porzeczek obniża temperaturę na przeziębienie, pobudza perystaltykę jelit, usuwa nudności, wymioty, i tłumi wydzielanie soli w moczu. Sok z czerwonych porzeczek działa jak łagodny środek przeczyszczający. Ma również przeciwzapalne właściwości. Sok z czerwonych porzeczek jest niezbędny w diecie dzieci.

Sok jest doskonałym sposobem na poprawę apetytu i wzmocnienie żołądka i jelit. Pomoże również zwalczyć uciążliwe zaparcia.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?