WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Awokado 10+

Awokado jest bogate w potas. Awokado zawiera także witaminę C, E, K, B3 i H, betakaroten oraz witaminy z grupy B, a także kwas foliowy i pantotenowy, wapń.  o
Owoc awokado zawiera bardzo dużo tłuszczu - aż 18-30%  - 100 g awokado ma aż 130-200 kcal.

Awokado zawiera wiele wartości odżywczych łatwo przyswajalnych przez organizm. Jego wysoka zawartość jednonienasyconych tłuszczów - zwłaszcza kwasu oleinowego, jak oliwa z oliwek - czyni owoc awokado jednym z najbardziej silnych pokarmów o właściwościach przeciwutleniających.

 

Awokado prawdopodobnie pochodzi z Peru, gdzie uważa się, że było pierwotnie uprawiane jakieś 8.000 – 9.000 lat temu. W Gwatemali owoc, suszone liście, świeże liście, skóra, kora oraz nasiona awokado są używane w celach leczniczych przez tubylców. Ludzie w Gwatemali używają miąższu z awokado do pobudzenia wzrostu włosów, skóra z owocu jest używana do pozbycia się robaków, natomiast nasiona awokado są używane w leczeniu rozwolnienia. Miąższ owocowy jest także używany jako pokarm dla niemowląt w Zachodniej Afryce.

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?