WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO

stowarzyszenie ich lepsze jutroStowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest organizacją pozarządową, działającą od 2005 r. na rzecz poprawy jakości życia dzieci. Zajmuje się edukacją, terapią, rehabilitacją i wsparciem najmłodszych.

Stowarzyszenie posiada profesjonalne warunki do realizacji swoich zadań statutowych. Pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia, są komfortowo urządzone i wyposażone, tak by dziecko czuło się tam bezpiecznie, a prowadzona terapia przynosiła jak najlepsze efekty.

Organizacja oferuje kompleksową pomoc dzieciom z niepełną sprawnością i deficytami.

Najmłodsi mogą skorzystać z zajęć logopedycznych, w czasie których jest wywoływana i doskonalona mowa, prowadzona nauka wypowiadania się i nawiązywania kontaktu z otoczeniem. W czasie spotkań muzykoterapeutycznych dźwięk i muzyka wyzwala u dzieci przeżycia i emocje, uczy, bawi, uspokaja. Słuchanie muzyki stymuluje mózg, ułatwiając działanie  wyższych jego funkcji , ma  wpływ na szybkość i trwałość zapamiętywania. Muzyka rozwija zdolności  percepcyjno- motoryczne, poprawia samoocenę i kreatywność.

 

Dumą Stowarzyszenia jest dogoterapia. Zajęcia z wykorzystaniem przeszkolonych psów pozwalają dzieciom na rozwój funkcji dotykowych i oddechowych, stymulację ruchową i okazanie uczuć, emocji. Zabawy z psem przynoszą doznania termiczne, zapachowe, a przede wszystkim sprawiają radość i odprężenie psychofizyczne.

Systematyczne spotkania w Stowarzyszeniu to dla dzieci chwile równych szans, czas radości i samozadowolenia. Jedną ze stosowanych metod jest pedagogika lecznicza Marii Montessorii. Co ważne, metoda ta jest stosowana w pracy z dziećmi o prawidłowym rozwoju intelektualnym oraz z opóźnionymi w rozwoju. Wykorzystywana jest jako szczególna pomoc dla dzieci z niepełną sprawnością w ich maksymalnym usamodzielnianiu się. Podejście to uwzględnia  neurofizjologiczne podstawy uczenia się i specjalny udział w tym procesie - narządów zmysłów. Zaletą metody jest sposób  proponowania zajęć i praca na pomocach dydaktycznych, co sprawia, że spotkania dzieci z terapeutką są atrakcyjne i zachęcające do wytrwałości w pracy. Metoda dostarcza ćwiczeń praktycznych, bezpośrednio związanych z radzeniem sobie w kontaktach i środowisku społecznym.

Stowarzyszenie posiada Pracownię EEG Biofeedback, w której prowadzona jest terapia mózgu, usprawnienie procesów myślowych, poprawa koncentracji,  trening leczniczy  z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego. Ciekawe i pomocne zajęcia oferuje również gabinet terapii behawioralnej i gabinet światła, który służy terapii, relaksacji i wyciszeniu. Jedną z propozycji jest też gabinet fizjoterapii, w którym dzieci nie tylko są usprawniane ruchowo, ale również korygują swoje wady postawy.

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO posiada prestiżowy status organizacji pożytku publicznego. To oznacza, że każdy podatnik może podarować 1 proc. swojego podatku na rzecz małych podopiecznych. To nic nie kosztuje, a sprawi, że na twarzach dzieci zagości uśmiech.

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO – jeden procent – niejeden uśmiech. Nr KRS 0000 237 677


Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?