WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Bioróżnorodność - TURYSTYKA W PARKACH NARODOWYCH

 

Piąta odsłona tematu ?Różnorodność biologiczna a zagrożenia środowiskowe? została poświęcona problematyce turystyki w Parkach Narodowych. Parki Narodowe stanowią najbardziej atrakcyjne krajobrazowo obszary kraju, w związku z czym wzbudzają zainteresowanie zwiedzających i są miejscem dużej koncentracji turystów. Formy zagospodarowanie parkami można podzielić na komunikacyjnej (drogi, linie kolejowe, kolejki i wyciągi, szlaki turystyczne), noclegowe (schroniska, domy wczasowe, kempingi, polany biwakowe), oraz edukacyjne( muzea, ośrodki edukacyjne, ścieżki przyrodnicze, tablice informacyjne).
Wszystkie elementy turystycznego zagospodarowania trwale zaznaczają się w krajobrazie parków narodowych. Z jednej strony nadmierna liczba turystów i potrzeba tworzenia odpowiedniej infrastruktury wywołuje określone, często negatywne skutki w przyrodzie, z drugiej zaś zwiększona frekwencja wpływa na poprawę kondycji finansowej parków. Są to trudne do rozwiązania dylematy, które zostają poruszone w tym odcinku.


 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?