WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Bioróżnorodność - ZWIERZĘTA GINĄCE I ZAGROŻONE

 

Odcinek ósmy podjął się przybliżeniu widzowi problematyki gatunków zagrożonych wyginięciem. Czerwona księga to oficjalny rejestr takich gatunków. Zawarte są w niej listy ginących zwierząt i roślin uzupełnione o ich dokładny opis oraz szczegółowe mapy rozmieszczenia. Wśród gatunków znajdujących się w polskiej czerwonej księdze wiele występuje jedynie na bardzo małym terenie o charakterystycznych cechach. Są takie gatunki ptaków, które mogą gnieździć się jedynie na terenach tak zwanych Biebrzańskich Bagien, które są bardzo cennym i mało zmienionym przyrodniczo regionem.
Drugim tak cennym rejonem polski jest Puszcza Białowieska. Odcinek ten zwraca uwagę na skuteczną drogą ochrony jaką jest połączenie tradycyjnej ochrony gatunkowej z objęciem ochroną całych ekosystemów, w których żyją cenne gatunki. Niszczenie środowiska naturalnego jest najważniejszym czynnikiem powodującym wymieranie kolejnych gatunków. Przyczyn rosnącego dzisiaj tempa zanikania gatunków naukowcy upatrują również w kłusownictwie i międzynarodowym handlu zwierzętami.


 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?