WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Bioróżnorodność - OCHRONA ŚRODOWISKA NA CO DZIEŃ

 

W siedemnastej odsłonie serii ?Bioróżnorodność, a zagrożenia środowiskowe? zostają nam przybliżone dwa sposoby ochrony w parkach narodowych: czynna i bierna. Bierna polega na wytyczeniu obszarów ochrony ścisłej, gdzie ingerencja człowieka ogranicza się do badań i obserwacji o charakterze naukowym. Ochrona czynna oznacza natomiast przywracanie stanu pierwotnego miejscom zmienionym wcześniej przez człowieka lub podtrzymywanie istnienia środowisk, które nie przetrwałyby samodzielnie.
Do metod aktywnych zaliczamy wykaszanie i odkrzaczanie łąk w dolinach rzek, przebudowa drzewostanów oraz rekultywacja, czyli przywracanie wartości użytkowych i przyrodniczych terenom. Odcinek zwraca również uwagę na potrzebę większej integracji działań ochronnych z działaniami sektorów gospodarczych, z powody narastających konfliktów, o których dowiedzieliśmy się z poprzednich odcinków.


 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?