WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Profesor Janusz Książyk

Janusz Książk

Studia medyczne odbył na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w latach 1969 - 75. W roku 1997 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. Od roku 1976 do roku 1998 pracował w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” a następnie od roku 1998 do roku 2001 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Do Centrum Zdrowia Dziecka powrócił w sierpniu 2001 roku, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych

W roku 1980 był stypendystą The British Council, pracując w Hospital for Sick Children, Great Ormond Street w Londynie. W latach 1988 - 91 pracował na stanowisku konsultanta w Children's Hospital of Garyunis University (Benghazi, Libia). W roku 1994 odbył staż w Baylor College of Medicine, Houston, USA.

Prezydent RP nadał mu tytuł naukowy profesora nauk medycznych w roku 2007.

W efekcie badań klinicznych, które były kontynuacją badań eksperymentalnych powstały prace i opracowania dotyczące nawadniania doustnego w ostrych biegunkach. Opracował własną metodę szybkiego nawadniania dożylnego w stanach ciężkiego odwodnienia u dzieci. Prowadzony przez niego wielodyscyplinarny Zespół Leczenia Żywieniowego w CZD, jako pierwszy w kraju w pediatrii, wprowadził metodę całkowitego żywienia pozajelitowego, przy użyciu cewników do żył centralnych. Zespół - także jako pierwszy w Europie Środkowej wprowadził domowe żywienie pozajelitowe u dzieci.

Jest autorem publikacji, związanych tematycznie z gastroenterologią dziecięcą i żywieniem oraz wielu rozdziałów w podręcznikach oraz doniesień na kongresach.

Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Dziecięcej, Hepatologii i Żywienia (ESPGHAN), Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN). Obecnie jest prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.

 
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?