WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Magnez

Magnez jest składnikiem mineralnym koniecznym do metabolizmu wapnia, fosforu, sodu, potasu i witaminy C. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni w tym mięśnia sercowego, utrzymuje normalny rytm serca. Stabilizuje poziom cukru we krwi, stymuluje mechanizmy obronne organizmu, wpływa na prawidłowy rozwój układu kostnego, wywiera działanie uspokajające, pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów, zapobiega odkładaniu się wapnia w postaci złogów w układzie moczowym i pęcherzyku żółciowym.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i tkanki nerwowej, bierze udział w spalaniu tłuszczów i wytwarzaniu energii niezbędnej do funkcjonowania ustroju, jest pomocny w stanach depresji. Poza tym łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, korzystnie wpływa na układ krążenia, odgrywa pewną rolę w prewencji zawałów serca, pomocny w zapobieganiu przedwczesnym porodom, przynosi ulgę w niestrawności.


Źródła magnezu:

rośliny strączkowe

grubo mielone produkty zbożowe np. mąka pszenna razowa

płatki owsiane

warzywa zielone

migdały

orzechy włoskie

morele

figi

banan

kakao

czekolada

jagody

kukurydza

pokrzywa

brązowy ryż

awokado

kokos

pieprz

miód

mięta

szpinak

cebula

gruszka

pietruszka

grejpfrut

czereśnie

 
Niedobór magnezu:

  • wzmożonym napięciem mięśniowym
  • drżeniem mięśniowym
  • skurczami mięśni
  • zwiększenie dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym
  • w skrajnych przypadkach osłabieniem, nudnościami i wymiotami, napadami tężyczki, zaburzeniami rytmu serca, zmianami psychicznymi - objawami depresyjnymi, drażliwością, stanami lękowymi, omamami, zaburzeniami snu.


Nadmiar magnezu:

Nadmiar magnezu może powodować biegunkę.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?