WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Stowarzyszenie Ziemia i my - Centrum Edukacji Ekologicznej

Stowarzyszenie Ziemia i my- Centrum Edukacji Ekologicznej istnieje i działa od 1999 r.
Nasza działalność skierowana jest na uczenie o przyrodzie i naszym w niej miejscu. W chwili, gdy zaczynamy sami  dostrzegać problemy z ociepleniem klimatu, brakiem wody, zaśmieceniem naszego otoczenia, edukacja ekologiczna zaczyna nabierać specjalnego znaczenia. To wiedza i konkretne umiejętności niezbędne do życia we współczesnym społeczeństwie.


Zgodnie ze statutem celem Stowarzyszenia jest  inicjowanie, koordynowanie i prowadzenie edukacji środowiskowej, edukacji kulturowej i prozdrowotnej oraz podejmowanie działań zmierzających do podniesienia świadomości ekologicznej ogółu społeczeństwa, a także  ochrony przyrody, krajobrazu  i popularyzacji krajoznawstwa i turystyki.

Stowarzyszenie jest organizacją non-profit i organizuje  akcje, konkursy, kampanie ekologiczne, warsztaty edukacyjne, w tym  również zajęcia w terenie. Nasze działania kierujemy do dzieci i młodzieży, ale od kilku lat prowadzimy również zajęcia dla osób dorosłych.

Stowarzyszenie działa na terenie całej Polski. Ostatnio realizowanym ( 2011 r )  ogólnopolskim programem był program pt." Ekologia w mieście - zostań młodym badaczem przyrody", w którym wzięła udział młodzież z 12 województw.

Stowarzyszenie zarejestrowane jest w Katowicach pod nr KRS 000 000 4050. Prowadzona działalność  pozwoliła nam  na uzyskanie w 2008 r. statusu organizacji pożytku publicznego czyli tzw. OPP, co daje pewne przywileje, ale nakłada tez na nas dodatkowe  obowiązki. Przywilejem jest możliwość pozyskiwania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych chcących wesprzeć edukacje ekologiczną. Może i Ty nam pomożesz i przekażesz 1 % ?

Więcej o naszej działalności http://www.ziemiaimy.org.pl i na naszym profilu na Facebook'uCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?