WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Siudma Góra

ŚSiudma Góraląska grupa muzyczna wykonująca autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce "piosenki z tekstem" a w warstwie dźwięków przeplatane elementami folku, bluesa, jazzu i rytmów latino.

Liderem i założycielem śląskiej grupy Siudma Góra, jest Zbyszek Siudy (aka SiUdmy) znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt Remedium Solińskie, Remedium Bieszczadzkie, Droga do Cisnej. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki ale można go tez usłyszeć śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. Recitale Siudmego odbywają się w rozmaitych miejscach w całej Polsce - spotkać go można zarówno na zawodowych scenach, jak i w schroniskach, bacówkach czy na wernisażach. Nie jest mu obce granie poza granicami naszego kraju- występy w irlandzkich pubach zapewniły mu całkiem spore grono fanów .

 

Posłuchaj:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 

Możesz kupić oryginalną płytę tego wykonawcy. Odwiedź jego stronę internetową SiudmaGora.blogspot.comCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?