WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Dobre dziś – lepsze jutro

Od siedmiu lat działa w Tarnowie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO, pomagające dzieciom z niepełną sprawnością oraz ich rodzicom. Zajęcia ze specjalistami są finansowane głównie przez podatników, którzy wspierają Stowarzyszenie jednym procentem swojego podatku.

- Najważniejsze, że dzieci przychodzą chętnie, nie brak im na twarzach uśmiechu i zadowolenia – mówi Agata Polek z zarządu Stowarzyszenia. Okazuje się, że w Tarnowie jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. – Cieszy nas, że nasi podopieczni i ich rodzice twierdzą, iż już nie wyobrażają sobie życia bez Stowarzyszenia – cieszy się Agata Polek.

Od samego początku Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest miejscem kompleksowej terapii podopiecznych.  Na zajęcia uczęszczają dzieci z zespołem Downa, zespołem Aspergera, autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, nadpobudliwością, z terenu Tarnowa, powiatu tarnowskiego i powiatów ościennych.

Dla uczestników jest oferowana terapia zajęciowa, plastyczna, dogoterapia, stymulacja polisensoryczna. Jedną z największych atrakcji jest spotkanie z Ayą – psem terapeutycznym. Odbywają się regularne spotkania z logopedką, psycholożką i rehabilitantką.  Rodzice korzystają ze szkoleń i indywidualnych konsultacji ze specjalistami. W ciągu siedmiu lat udało się wyposażyć ośrodek w profesjonalny sprzęt terapeutyczny. Było to możliwe dzięki – wygranym przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO – konkursom dotacyjnym, ogłaszanym przez Fundację PZU oraz dzięki akcji Telewizji Polskiej „Reklama dzieciom”.

Systematyczne spotkania dają każdemu szansę czynnego udziału w takiej formie zajęć, które odpowiadają indywidualnym możliwościom dziecka. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 2 do 16 roku życia. - Celem naszych działań jest poprawa stanu rozwojowego i psychicznego najmłodszych z niepełnosprawnościami – dodaje Agata Polek. Stąd regularne spotkania, gdyż jedynie systematyczność pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Już teraz można zapisać dziecko na zajęcia, które będą prowadzone od września w ramach roku szkolnego 2012/2013. Informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu Stowarzyszenia 662 27 35 30 lub pisząc pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest utrzymywane głównie z 1 proc. podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS Stowarzyszenia 0000237677. Resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?