WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Fundacja PEGASUS

Fundacja PEGASUS została założona w 2002 roku. Jest organizacją niekomercyjną, opierającą się wyłącznie na działalności wolontarystycznej i darowiznach. Jej głównym celem jest pomoc koniom, które cierpią na skutek niehumanitarnych działań człowieka oraz edukacja społeczna dzieci i młodzieży.

Naszą misją jest uświadomienie społeczeństwu, że zwierzęta uczą nas odpowiedzialności i wrażliwości, a kontakt z nimi kształtuje osobowość i pielęgnuje w nas ideę człowieczeństwa.

Od 2004 roku Fundacja Pegasus posiada status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możemy liczyć na wsparcie podatników poprzez odliczanie 1% podatku dochodowego na jej rzecz.

 

Dzięki zaangażowaniu fundatorów, wsparciu sponsorów i partnerów oraz dobrej woli wolontariuszy, od 10 lat ratujemy życie koni, zapewniając im rehabilitację i schronienie.

Nasi podopieczni to konie, uratowane podczas prowadzonych interwencji, wykupione na targach czy skupach koni rzeźnych. Trafiają do naszych ośrodków gdzie otoczone troskliwą i fachową opieką dochodzą do zdrowia i uczą się zaufania do człowieka.

Od 2002 roku uratowaliśmy już ponad 170 koni! Uratowane zwierzęta przygotowujemy do odpowiedzialnej pracy z dziećmi, organizując cykliczne zajęcia z hipoterapii. Konie, które nie mogą brać w niej udziału ze względu na stan zdrowia, mają zapewnianą godną i spokojną przyszłość w naszych ośrodkach.

Wciąż jednak przybywają do nas nowe konie, które zostały porzucone lub zostały skrzywdzone przez człowieka. Nie chcemy zamykać naszych drzwi przed potrzebującymi końmi, ale pomóc i odmienić ich ciężki los, dlatego jeśli możesz to pomóż nam w tym. Teraz jak nigdy Twoja pomoc jest potrzebna.

Wejdź na www.konie-pegasus.pl i sprawdź jak możesz pomóc lub skontaktuj się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

pegasusCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?