WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Stowarzyszenie 'mali bracia Ubogich'

wegetarianizmStowarzyszenie "mali bracia Ubogich" otacza opieką samotne osoby starsze, cierpiące z powodu podeszłego wieku, choroby lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Gdy do codziennych problemów, trudnej sytuacji materialnej, dolegliwości zdrowotnych, a często niepełnosprawności, dołoży się samotność, bywa, że ciężar staje się zbyt wielki do udźwignięcia…

Nasi wolontariusze codziennie dokładają starań, by nadać sens ich życiu. Odwiedzają naszych Podopiecznych, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną, towarzyszą na co dzień. Ich obecność, uwaga, uśmiech, ciepłe słowo dają seniorom radość i przywracają wiarę w życzliwość ludzką - tak bardzo potrzebne na tym etapie życia. We wszystkich naszych działaniach kierujemy się mottem „kwiaty przed chlebem”, podkreślając znaczenie relacji międzyludzkich opartych na przyjaźni i empatii.

Działania i projekty Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" prowadzą do budowy porozumienia między pokoleniami oraz do podniesienia poziomu świadomości społecznej. Wciąż za mało mówi się o problemach osób starszych, o różnych przejawach dyskryminacji wobec tej grupy społecznej. Naszym zadaniem jest to zmieniać.

Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi przez nas działaniami i projektami na www.malibracia.org.pl oraz do wspierania naszych działań. Wspólnie możemy zdziałać więcej.

Razem możemy odmieniać życie samotnych seniorów!

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” należy do Międzynarodowej Federacji „les petits freres des Pauvres” i działa w Polsce od 1 grudnia 2002 r. w Warszawie, Poznaniu i Lublinie,

Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego – nr KRS 0000160750Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?