WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Przyprawy

Wanilia 12+

właściwości waniliiWanilia ma działanie pobudzające, przeciwgorączkowe a nalewka waniliowa wzmacnia mięsień sercowy. Wanilia poprawia nastrój oraz nadaje charakterystyczny smak. Często jest stosowana w przemyśle kosmetycznym. Olejek waniliowy jest wyjątkowo skuteczny w procesie regenerowania się skóry, zapobiega jej wysuszaniu i starzeniu.

W kuchni wanilia dodawana jest przede wszystkim do słodkich potraw: ciast, tortów, lodów i wielu deserów. Coraz częściej jest również łączona z daniami mięsnymi lub jako dodatek do sosów. Może być używana jako proszek, olejek lub cukier waniliowy (minimum 27% wanilii). Tego produktu warto unikać, ponieważ jest to cukier z syntetyczną waniliną (a nie wanilią) przypominającą jedynie waniliowy smak.

Bardzo smaczne i aromatyczne są wszelkiego rodzaju likiery przyprawiane wanilią oraz gorąca czekolada i kawa.

Można dodawać ją podobnie jak cynamon i goździki – do kasz czy płatków owsianych, jęczmiennych, ryżowych itp. Tu od razu zaznaczę – nie dajmy się oszukać – nie wszystko co waniliowe ma w składzie wanilię.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?