WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Wiosenna edycja targów Mamaville

targi_mamavilleTargi Mamaville to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny. Skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką parentingową. W jednym miejscu zbieramy oryginalnych polskich projektantów, marki i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa. 

Mamaville skupia marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Zapraszamy rodzinnie na bezpłatne warsztaty oraz atrakcje dla rodziców i dzieci. Targi Mamaville to przede wszystkim zakupy u oryginalnych i kreatywnych wystawców - najnowsze kolekcje, pomysły i produkty, premiery nowych marek oraz nowatorskie rozwiązania.

Poprawiono: niedziela, 10, luty 2019 12:56

Odsłony: 1987

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Zakaz odwożenia dzieci do szkoły

droga_do_szkolyPomysł zrodził się w Wiedniu w 2018 roku. Miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. W konsekwencji między godziną 0745 a 0815 zamknięto ruch na drodze, przy której stoi szkoła. Nikt w tym czasie nie mógł wjechać ani wyjechać. Pomysł spodobal się urzędnikom i rodzicom, ale to rozwiązanie jest nadal testowane.
Takie rozwiązanie bardzo spodobało się polskim urzędnikom. Mianowice Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rozważa wprowadzenie zakazu w Poznaniu, ale czeka na więcej wyników wiedeńskiego eksperymentu.

Oprócz Poznania, pomysłem zainteresował się również Kraków i Łódź.

Poprawiono: wtorek, 15, styczeń 2019 10:14

Odsłony: 2634

Za dużo cukru

slodyczeDziesięciolatki w Anglii spożywają ogromne ilości cukru. Normy spożycia równe są zaleceniom dla osiemnastolatków. Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez angielskie ministerstwo zdrowia. 
Dzieciaki jedzą o około osiem kostek cukru za dużo, co w skali roku daje 280 kostek. 
Dopuszczalna dawka cukru dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat do ok. 5 kostek cukru czyli 19 g. Natomiast dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu wzrasta do 6 kostek, do 7 kostek dla dzieci od jedenastego wieku i starszych.
Najpopularniejszym źródłem cukru w diecie są słodkie napoje, słodycze, herbatniki, puddingi i słodkie płatki śniadaniowe.

Poprawiono: poniedziałek, 07, styczeń 2019 10:09

Odsłony: 13140

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?