WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Warzywa

Soczewica 6+

Soczewica zawiera wapń, fosfor, żelazo, karoten oraz witaminy takie jak B1, B2, B3 oraz witamina C. Zawartość tłuszczu w nasionach może wahać się od 1 do 2%, a węglowodany stanowią od 48 do 55%. W składzie dominują skrobia (średnio 40%).

Nasiona soczewicy mają dużą wartość odżywczą. Są bogate w białko, zawierają skrobię i w odróżnieniu od innych nasion - nie mają tłuszczu.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 11:34

Odsłony: 5562

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dynia 6+

Dynia bogata jest w betakaroten, a także witaminy:  B1, B2, B6, B3 i C. Poza tym zawiera dużo wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu.

Dynia pochodzi z Ameryki Północnej.
Dynia znana już była w czasach starożytnych - słynny wódz, polityk i wielki smakosz Lukullus (117-56 r. p.n.e.) podawał na swoich słynących z przepychu ucztach dynię smażoną w miodzie.
Uczeni greccy podawali świeżo utartą dynię zalaną winem jako środek przeciw zaparciom, a dawna medycyna arabska zalecała pić sok z dyni w przypadku bezsenności. Mimo tak szerokiego zastosowania owoców dyni, na polach nowożytnej Europy pojawiły się dopiero w XVI wieku.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 10:59

Odsłony: 5641

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?