WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Warzywa

Groch 9+

Groch należy do warzyw strączkowych z rodziny bobkowatych, którego walory odkryto już w czasach starożytnych.

Groszek to warzywo nie tylko bardzo odżywcze, ale także pełne dobroczynnych dla naszego organizmu składników. Zawiera dużo białka, tłuszczów, węglowodanów, dzięki czemu jego kaloryczność, jest o wiele wyższa, aniżeli w przypadku większości roślin uprawianych jako warzywo.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 11:42

Odsłony: 6114

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Cebula 9+

Cebula w tym warzywie znajduje się witamina B1, B2, B3, B6 i C, betakaroten oraz magnez, fosfor, żelazo, sód, wapń i potas. Zawiera również kwas nikotynowy i pantotenowy oraz kwercetynę, która ma szczególne znaczenie w leczeniu i zapobieganiu chorobom nowotworowym, ponieważ jest silnym antyutleniaczem.

 

 

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 11:40

Odsłony: 6204

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Papryka 9+
  2. Szpinak 9+Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?