WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Maliny 7+

Malina, soczyste i aromatyczne owoce złożone z drobnych pestkowców dostarczają znacznych ilości witaminy C. Zawierają błonnik, prowitaminę A, witaminy B1, B2, B6, PP, cukry, pektyny, kwasy organiczne (jabłkowy, cytrynowy i salicylowy), sole wapnia, żelaza, fosforu i miedzi.

Malina to krzew z rodziny różowatych, występujący w Europie oraz północnej i zachodniej Azji. W Polsce rośnie dość pospolicie na niżu i w górach aż po strefę kosodrzewiny, w lasach i zaroślach oraz na porębach leśnych.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:22

Odsłony: 6114

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Gruszka 7+

Gruszka to ok. 85 % wody, średniej wielkości owoc ma 60 kalorii.
Ze składników mineralnych najwięcej zawiera potasu, ale także jest bogaty w fosfor, wapń, magnez, sód, chlor, cynk, miedź, żelazo, jod oraz kwas jabłkowy i pektyny. Zawiera także betakaroten, witaminę  B1, B2, B5, C i PP.

Gruszki wspomagają trawienie i przeciwdziałają zaparciom, ponieważ charakteryzują się sporą zawartością błonnika. Sok z tych owoców ma działanie moczopędne, a kompot z suszonych gruszek, zgodnie z tradycją ludową, pomaga w leczeniu przeziębień przebiegających z gorączką i kaszlem.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:15

Odsłony: 6628

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Morele 7+
  2. Jagody goji 7+Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?