WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Jeżyny 9+

W jeżynach znajduje się dużo witaminy C, a także betakaroten, witamina E, kwas foliowy, potas, wapń, magnez oraz miedź.

Dziko rosnąca jeżyna występuje na miedzach, polach, w zaroślach, lasach, i zrębach leśnych. Jest krzewem o pędach mocno kolczastych.

Kiedyś porastała dzikie tereny Eurazji i Ameryki Północnej. Z biegiem czasu rozprzestrzeniła się także w strefie klimatu umiarkowanego. Obecnie porasta tereny całej kuli ziemskiej.


Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:19

Odsłony: 5716

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Borówka 9+

Owoce borówki znane są od dawna. Wierzono, że borówki mają magiczną moc i ceniono je wysoko ze względu na właściwości lecznicze. Soki i syropy łagodzą kaszel, a przygotowane z owoców herbatki mają właściwości przeciwbólowe.

Znane jest ich znaczenie zapobiegawcze w występowaniu niektórych chorób nowotworowych i chorób serca. Owoce borówki bogate są w makroelementy: potas, wapń, fosfor i magnez. Zawierają znaczne ilości sodu i żelaza, tiaminy, ryboflawiny, niacyny i witaminy A. Ubogie są w tłuszcze oraz białko i należą do owoców o niewielkiej zawartości witaminy C. W porównaniu z jagodami borówki czernicy, występującej w naszych lasach, owoce borówki wysokiej zawierają dwukrotnie większą ilość cukrów.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:01

Odsłony: 5785

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?