WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Truskawka 10+

truskawka w diecie dzieckaTruskawki są doskonałym źródłem witaminy C – 100 gramów, czyli duża garść, dostarcza jej około 60mg. Jest to ilość, która z nawiązką wystarcza do zaspokojenia dobowego zapotrzebowania na ten składnik u dzieci. Poza tym truskawki zawierają nieco potasu i kwasu foliowego (około 5% dziennego zapotrzebowania). Pozostałe witaminy i minerały są w nich obecne w śladowych ilościach. Truskawki, jak wszystkie owoce, są dobrym źródłem błonnika pokarmowego (2g/100g), składnika niezbędnego dla prawidłowej pracy układu pokarmowego. Jednak tym, co wyróżnia truskawki spośród pozostałych owoców, jest wysoka zawartość przeciwutleniaczy. Są one często pomijanym składnikiem żywności, gdyż nie są niezbędne dla zdrowia, jak na przykład witaminy. Wykazują jednak szereg pozytywnych działań – mają działanie przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, chronią organizm przed stresem oksydacyjnym (czyli szkodliwym działaniem tzw. wolnych rodników), przeciwnowotworowe i wiele innych.

Poprawiono: czwartek, 31, styczeń 2013 09:55

Odsłony: 6577

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Awokado 10+

Awokado jest bogate w potas. Awokado zawiera także witaminę C, E, K, B3 i H, betakaroten oraz witaminy z grupy B, a także kwas foliowy i pantotenowy, wapń.  o
Owoc awokado zawiera bardzo dużo tłuszczu - aż 18-30%  - 100 g awokado ma aż 130-200 kcal.

Awokado zawiera wiele wartości odżywczych łatwo przyswajalnych przez organizm. Jego wysoka zawartość jednonienasyconych tłuszczów - zwłaszcza kwasu oleinowego, jak oliwa z oliwek - czyni owoc awokado jednym z najbardziej silnych pokarmów o właściwościach przeciwutleniających.

 

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 21:57

Odsłony: 6840

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Ananas 10+Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?