WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Kosmetyki ekologiczne i naturalne dla dziecka

Mnogość produktów dla dzieci oszałamia. Jak poruszać się w tym gąszczu, by wybrać najlepszy produkt? Stawiajmy na naturę i wysoką jakość.

Przy dokonaniu wyboru kosmetyków dla maluszka przede wszystkich należy kierować się składem i jakością kosmetyku. Pomimo mnogości propozycji polecam produkty z certyfikatem ekologicznym, bo tylko on gwarantuje brak składników syntetycznych takich jak oleje mineralne, syntetyczne substancje zapachowe i barwiące, związki tworzące pianę czyli np. SLS, emulgatory i konserwanty. Niestety konwencjonalne produkty, a nawet część produktów aptecznych mają te wszystkie substancje w sobie. Składniki syntetyczne są tańsze niż naturalne i pozwalają stosunkowo niskim kosztem stworzyć produkt dający wrażenie gładkiej skóry oraz wygodny w stosowaniu. Używanie takich kosmetyków najczęściej jednak prowadzi do wysuszania i podrażnień.

Poprawiono: czwartek, 19, kwiecień 2012 09:10

Odsłony: 6161

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Las Minute! Wszystko za free!

Las w polsceDla większości Polaków to nie lada wyzwanie: spędzić nadchodzący „długi weekend” w taki sposób, aby odpocząć, nie nudzić się, a przy okazji zafundować sobie odrobinę aktywności. Tymczasem rozwiązanie jest proste, zwłaszcza dla tych, którzy lubią zostawić za sobą wielkomiejski zgiełk. Pachnący żywicą i kojący bujną zielenią las – to odpowiedź na wszystkie nasze potrzeby. Warto poznać liczne atrakcje, jakie czekają w lesie na weekendowych turystów.

 

Minimalistom do wewnętrznego wyciszenia się wystarczy kilkugodzinny wypad do lasu, inni będą chcieli spędzić kilka dni w otoczeniu rozkwitającej z pełną siłą natury. Ale tak naprawdę każdy znajdzie w lesie coś dla siebie. Bo w lesie jest w czym wybierać. Można podziwiać leśne zakątki na rowerze, ale można też podglądać naturę podczas niespiesznego marszu. Niektórzy preferują odpoczynek w siodle na doskonale przygotowanych przez leśników trasach konnych, a inni ognisko w towarzystwie przyjaciół, w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.

Poprawiono: piątek, 26, kwiecień 2013 15:49

Odsłony: 5057

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Lecz się jedzeniem

choroby cywilizacyjneJedzenie szpitalne jakie jest każdy wie i pisać o nim nie ma sensu. Dlatego wydaje się normalne i naturalne, że gdy trafi ktoś do szpitala, rodzina czuje się w obowiązku przynosić coś do jedzenia: domowe zupy, drugie dania, owoce, soki. Ale, no właśnie zacznijmy zwracać uwagę czy chory zje to co przynieśliśmy.

Żyjemy w czasach, w których wydawałoby się nie powinno nam nic brakować. Ale wobec wszechobecnego bogactwa i luksusu wielu lekarzy bije na alarm wobec narastającej plagi niedożywienia. 

Na stronie kampanii "Nie daj się zjeść chorobie" można znaleźć szokujące dane. Od 40 do 70% Polaków głoduje. Dla porównania w obozach koncentracyjnych odsetek niedożywionych sięgał 70-80%.

Anna Zmarzły, specjalista chorób wewnętrznych oraz kierownik poradni żywienia klinicznego we wrocławskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego uważa, że problem głodu nie dotyczy jedynie biednych państw. „Jak widzimy niedożywione dzieci z ogromnymi brzuszkami w Afryce, to od razu chcemy pomagać. Zwróćmy jednak uwagę na naszych staruszków? Jak wstrząsająco oni wyglądają? I to nie tylko ciężko chorzy – cierpiący na raka, dializowani. Ten problem dotyka też zwykłych ludzi.

Poprawiono: czwartek, 02, październik 2014 10:51

Odsłony: 5355

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Lato w kuchni Pięciu Przemian

sałatka z bobemLato to najpiękniejsza i najsmacznieja pora roku. Na wyciągnięcie ręki mamy do wyboru różnorodne warzywa i owoce, które sprawiają, że gotowanie to niezwykła frajda i raj dla podniebienia. Aby odkryć niezwykłość delikatnych i odżywczych zup, dań, sałatek i deserów zapraszamy w kolorową i aromatyczną podróż wraz z Anną Czelej i jej książką 'Lato w kuchni pięciu przemian'


Ponad 200 stron przepełnione jest przepisami i zdjęciami potraw, którymi autorka pragnie Was 'zarazić' tak by ich przygotowywanie stało się nieodłączną częścią dnia. Bo 'dojrzewające w słońcu świeże, sezonowe owoce i warzywa wzbogacone strączkowymi, kiełkami, nasionami i orzechami to podstawa zbilansowanej letniej diety według Pięciu Przemian."

Poprawiono: poniedziałek, 12, sierpień 2013 22:06

Odsłony: 5461

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Patronat Wegemaluch

lepiej zapobiegac niz leczyć10. maja zapraszamy serdecznie na warszawskie Seminarium na temat racjonalnego odżywiania się i aktywności fizycznej.

Wykładowcami będą specjaliści medycyny, żywienia i rehabilitacji. W programie między innymi: wykłady, warsztaty, pokaz gotowania, degustacja zdrowych przekąsek, materiały z seminarium wraz z przepisami z pokazu gotowania, zniżki na konsultacje i warsztaty w następnych terminach, niespodzianki (m.in. loteria z nagrodami), mozliwość (po obniżonej cenie) przebadania we krwi cholesterolu, cukru, cisnienia tetniczego krwi

Poprawiono: poniedziałek, 28, kwiecień 2014 20:43

Odsłony: 4845

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?