WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Smoczek a zęby

smoczekPośród lekarzy i rodziców znajdą się tacy, którzy smoczek uważają za dobrodziejstwo, jeszcze inni uznają, że to tylko utrapienie. Tak, jak pieluchy, grzechotki, śpioszki i łóżeczko, tak nieodłącznym elementem, jaki pojawia się na początku naszego wspólnego życia z nowonarodzonym malcem jest smoczek. Nieraz pozwala wyjść z rodzicielskiej opresji niejednej mamie lub niejednemu tacie, który nie ma już żadnego pomysłu na uspokojenie swojego płaczącego dziecka.
Jeśli karmisz dziecko butelką lub stosujesz smoczek uspokajający, najlepiej kup smoczek fizjologiczny (anatomiczny), który podczas ssania dopasowuje się do kształtu jamy ustnej dziecka i w dynamiczny sposób napina tak jak sutek kobiety. Dzięki temu maleństwo podczas jedzenia angażuje więcej mięśni twarzy, prawie tak jak podczas karmienia naturalnego.

Poprawiono: czwartek, 17, maj 2012 11:27

Odsłony: 11191

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Ząbkowanie - jak uśmierzyć ból

Pierwsze objawy ząbkowania pojawiają się miedzy 4-6 miesiącem życia. Dziecko mocno się ślini, wkłada ręce do buzi, na wałach dziąsłowych mogą pojawić się delikatne wygórowania, które świadczą o ruchach erupcyjnych zębów.

Podczas procesu wyrzynania się zębów dochodzi do przejściowego, miejscowego stanu zapalnego. W związku z tym dziecko może odczuwać bolesność swędzenie tej okolicy. Najprostszą metodą uśmierzania tych dolegliwości jest schładzanie miejsc wyrzynania się zębów ( podawanie chłodnego jedzenia, dawanie do gryzienia zimnych gryzaków, stosowanie żeli chłodzących).

Poprawiono: piątek, 13, kwiecień 2012 23:15

Odsłony: 8233

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?