WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Patrycja Kosiarkiewicz - Słucham duszy

Patrycja KosiarkiewiczWegetarianizm to dla Pani?

Jedyna opcja.

Od kiedy i dlaczego została Pani wegetarianką?

Jestem vege od 1998. Dlaczego? Cóż, z powodów duchowych. Praktykuję pracę nad świadomością - gdy się to robi na poważnie, po prostu nie ma innej opcji.

Poprawiono: niedziela, 15, grudzień 2013 22:20

Odsłony: 7129

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Paulina Przybysz - Świat będzie lepszy

Bycie wege to dla Ciebie....
Rzecz naturalna. Zjedzenie mięsa jest dla mnie abstrakcyjne jak spożycie na przykład kawałka styropianu. Po prostu nie wiem po co miałabym robić coś tak dziwnego i zbędnego jeżeli to na dodatek powiększa cierpienie, zniewolenie i totalne pogwałcenie prawa do swobodnego życia innych istot.


Od kiedy i dlaczego wyeliminowałaś mięso i nabiał ze swojego życia?
Mięso zniknęło z mojej diety, gdy miałam mniej więcej 8 lat. Moja mama leczyła swoją astmę dość ciężką i zaawansowaną na różne sposoby. Jednym z nich była długa głodówka, po której nie wróciła do mięsa. Nigdy nie narzucała nam swojej diety, ale z czasem jak kaczątka za mamą kaczką podreptałyśmy w jej stronę. Nie pamiętam już zbyt dobrze tej transformacji, ale miała ona związek z uświadomieniem sobie, że mięso jest to zwierzę, zabijane na nasz użytek. Nabiał i jajka wyeliminowałam jakieś rok temu, ale obecnie jestem znów w ciąży i z obaw bardziej organizacyjnych zjadam dwa jajka w tygodniu i jakiś ser raz na jakiś czas bo moja wiedza o suplementacji i ilości potrzebnych składników jest jeszcze trochę za mała.

Poprawiono: niedziela, 06, maj 2012 12:02

Odsłony: 6891

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Polskie Towarzystwo Dietetyki. Prawidłowe odżywianie to styl życia, dr. inż. Danuta Gajewska

zdrowy styl zyciadetivegetTemat zdrowego i świadomego jedzenia zagościł na dobre w m.in. mediach i internecie. Czy to jest nowa moda, która zaraz minie?

To nie jest krótkotrwała moda na zdrowe żywienie tak jak jest moda na krótkie spódniczki, która mija po jednym sezonie. To jest pewien styl życia. Społeczeństwo rozumie coraz lepiej związki między żywieniem a zdrowiem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji nieprawidłowego żywienia.. To jest trend długoterminowy. Są oczywiście ludzie, którzy to bagatelizują, co widać po liczbie osób z otyłością i nadwagą oraz chorobami układu sercowo-naczyniowego. Moim zdaniem to jest ogólnoświatowy trend pokazujący, że jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami i dokonujemy mądrych wyborów.

 

Poprawiono: sobota, 19, kwiecień 2014 21:25

Odsłony: 8789

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Pies za kratkami wywiad z mjr Romanem Paszko

„W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę” 

A Camus

Przyjaciele, czyli pies w celi
Pod taką nazwą programu kryje się przyjaźń jaka tworzy się pomiędzy skazanymi, biorącymi udział w programie a psami ze schroniska. Obserwujemy, że pomiędzy psem a opiekunem (w tym przypadku osobą pozbawioną wolności) tworzy się swoistego rodzaju więź. W takim trochę nietypowym miejscu jak zakład karny spotyka się człowiek i pies. W przypadku człowieka zawsze jest jakiś wybór, to on nieraz decyduje o tym jak spędzi swoje życie. Specjalnie używam słowa nieraz ponieważ często inne czynniki wpływają na to, że człowiek trafia na zła drogę (jest to, środowisko rodzinne, dysfunkcje w rodzinie, uzależnienia itp.). Inaczej rzecz ma się to z psami, tak naprawdę ich los zależy od nas „ludzi”, to my poprzez swoja lekkomyślność, brak odpowiedzialności powodujemy, że taki zwierzak z „kochającej rodziny” trafia do schroniska. Poprzez realizacje programu staramy się przywrócić wiarę zarówno skazanych iż mogą normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie jak też wiarę psa w człowieka.

Poprawiono: niedziela, 06, maj 2012 12:01

Odsłony: 8376

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Pozytywna nienormalność, rozmowa z Anitą, matką i testerką kosmetyków

kobieta testująca kosmetykiOd kiedy testujesz kosmetyki dla dzieci i kobiet?
Kosmetyki dla kobiet testuję od czasu kiedy ich zaczęłam używać – jak każda z nas. Przecież kupując nowy kosmetyk nigdy nie ma się pewności czy będzie dobry i czy zadziała. Kosmetyki dla dzieci testuję jakieś pięć lat może dłużej, ale bardziej szczegółowo z prawdziwym polowaniem na perełki od kiedy na świecie pojawił się mój syn, czyli od ponad roku.


Jak to się zaczęło?
Jak to zwykle bywa, banalnie. Szukałam odpowiedniej pielęgnacji dla siebie, a że kolejne wizyty u dermatologa nie dawały efektu, postanowiłam pomóc sobie sama. Jak byłam w ciąży miałam już takie rozeznanie, że wiedziałam czego nie mogę używać, czego nie będę i czego nie potrzebuję. Podobnie rzecz się miała kiedy na świat przyszedł mój syn.

Poprawiono: wtorek, 30, październik 2012 20:58

Odsłony: 6755

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?