WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login


Akademia Ruchu

   
ul. Szuberta 65
02-425
Warszawa
Mazowieckie

502621502

603508080

www.akademiaruchu.eu

Zajęcia zostały opracowane specjalnie dla maluchów od 3-ego miesiąca życia do 6 lat. Nasz program powstał przy współpracy i pomocy instruktorów pływania, terapeutów dziecięcych, psychologów oraz lekarzy. Zajęcia oswajające z wodą dla dzieci w połączeniu z elementami rehabilitacji i nauką pływania. Dodatkowo nasze lekcje zawierają podstawy „samoratowania się”- uczymy dzieci jak reagować na niebezpieczne sytuacje, jak sobie z nimi radzić a przede wszystkim jak do nich nie dopuszczać. Naukę rozpoczynamy od edukacji rodziców. Dzieci są podzielone na grupy w zależności od ich wieku i możliwości motorycznych. Rodzice biorą udział w zajęciach z maluchami do ok. 4 roku życia.

CZEGO NAUCZĄ SIĘ POCIECHY: Samodzielności w poruszaniu się w wodzie, wchodzenia i wychodzenia z basenu bez asysty osób starszych. Zdobędą doświadczenie ułożenia swojego ciała w wodzie w różnych pozycjach takich, które nie są możliwe na lądzie. Nauczą się tolerować wodę na rękach, buzi oraz zdobędą umiejętność całkowitego zanurzenia się. Odkryją własną niezależność w poruszaniu się w wodzie bez pomocy rodziców. Będą potrafiły bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Współdziałania z osobą ćwiczącą.

Integracji w grupie z innymi dziećmi, co stanowi dobre przygotowanie przed przedszkolne dla dziecka. Poprzez zabawę oswoją się z wodą, nauczą się pewnie w niej zachowywać oraz cieszyć się ze środowiska wodnego. Poprzez ćwiczenia ruchowe wzmocnią swój układ mięśniowy, oddechowy oraz wpłyną na rozwój koordynacji wzrokowo ruchowej.


CZEGO NAUCZĄ SIĘ RODZICE: Bezpiecznego poruszania się i trzymania dziecka w wodzie.
Pomagania dziecku bezpiecznie zdobywać nowe doświadczenia, zachęcać do ich pogłębiana.
Wspólnego prowadzenia aktywnego trybu życia od pierwszych miesięcy życia pociechy.
Nauczą się traktować swoje dziecko jako indywidualną jednostkę, rozumieć etapy jego rozwoju, obserwować zmiany psychoruchowe i społeczne.
Nigdy nie być zbyt wymagającym.
Stworzyć dziecku odpowiednie warunki, zapewnić poczucie bezpieczeństwa i swobody na zajęciach.
Cieszyć się razem z dzieckiem ze wspólnych sukcesów i pocieszać w przypadku drobnych porażek.
Należy również pamiętać, że dzieci najwięcej uczą się mając poczucie bezpieczeństwa i akceptacji tego, co robią. Ważne jest to, by rodzic uczestniczył w zajęciach z entuzjazmem i zaangażowaniem równym dziecku.

Czas trwania pojedynczych zajęć w zależności od lokalizacji to 1 godz. lub 1 godz. i 25 min
Organizator kursu zapewnia sprzęt i zabawki do wykorzystania w czasie zajęć,
Temperatura wody w basenie wynosi od. 30 do 32°C
Nasze kursy kończymy niespodziankami dla maluchów -dyplom oraz upominek.

 Pokaż mapę
Mapa wegemaluch na pełnym ekranie Geolokalizacja

 

Wyznacz trasę
      Pokaż opcje

Z :  lub 

Do      :  lub 

Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?