WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login


Akademia Atrakcji

   
ul. Orla 13
90-317
Łódź
Łódzkie

42 6639055

www.akademiaatrakcji
.pl

Akademia Atrakcji to miejsce w Łodzi, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i rozwijać. Tym, co wyróżnia nas spośród innych placówek, jest szkoła gotowania dla dzieci. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej do tego celu kuchni. Odpowiedniej wysokości meble, plastikowe przybory, zabezpieczone urządzenia – na każdym kroku zadbaliśmy o bezpieczeństwo małych uczestników.

Bawialnia dla dzieci to miejsce, w którym każdego dnia można pozostawić swoją pociechę pod opieką wykwalifikowanego personelu. W tym czasie dzieci bawią się i integrują z rówieśnikami, ale także uczą i rozwijają. Opiekunowie prowadzą zajęcia edukacyjne stymulujące rozwój dzieci oraz zajęcia z elementami nauki języka angielskiego. Przechowalnia to doskonała alternatywa dla przedszkola czy prywatnej opiekunki. To rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zrobić zakupy, muszą coś załatwić bądź udać się na spotkanie, a nie mają z kim zostawić swojej pociechy.

 

Szkoła gotowania dla najmłodszych to zajęcia, podczas których dzieci poprzez zabawę poznają tajniki gotowania, uczą się o potrawach i produktach kulinarnych, poznają ich nazwy, skład, smak i zapach. Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu - dzieci wycinają i zdobią ciastka, przygotowują sałatki owocowe, zagniatają i wypiekają ciasto, robią figurki z jedzenia lub tworzą dzieła z makaronu. Zabawa odbywa się w bezpiecznych warunkach pod czujnym okiem opiekuna. Dzieci korzystają ze specjalnych narzędzi kuchennych przygotowanych z myślą o najmłodszych. Każdy maluch pracuje na swoim stanowisku wyposażonym w fartuszek, deseczkę i wszystkie niezbędne przybory kulinarne.

Imprezy okolicznościowe.
Akademia Atrakcji to doskonałe miejsce na przyjęcie dla małych gości. Organizujemy urodziny, przyjęcia tematyczne (Andrzejki, Mikołajki, Dzień Dziecka), bale maskowe i karnawałowe, imprezy integracyjne, zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Podczas przyjęć organizowanych w Akademii Atrakcji dzieci mogą brać udział w warsztatach gotowania, zajęciach tanecznych, a także bawić się i uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez animatorów. Zapewniamy przygotowanie menu, zaproszeń, dekoracji, dyplomów, a także organizację zabaw, konkursów, specjalnych atrakcji itp. Zadbamy o każdy szczegół przyjęcia tak, aby Państwa dziecko i jego goście byli zachwyceni.

Zajęcia edukacyjne. Akademia Atrakcji prowadzi różnego typu zajęcia, które stymulują rozwój dziecka, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznych. Wśród nich można chociażby wymienić lekcje hiszpańskiego dla przedszkolaków, zajęcia umuzykalniające, warsztaty plastyczne czy małą jogę.

Akademia Atrakcji uczestniczy również w różnego rodzaju projektach oraz imprezach.
Dzień Kota.

Podczas obchodów Światowego Dnia Kota w Galerii Łódzkiej 20 lutego 2011 zespół Akademii Atrakcji odpowiedzialny był za część eventu przeznaczoną dla najmłodszych miłośników kotów. Na przygotowanych wcześniej stanowiskach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Dekoracyjne elementy, materiały różnych faktur służyły młodym miłośnikom kotów do tworzenia fantazyjnych wizerunków swoich ulubieńców, ozdabiania własnoręcznie wykonanych obroży i miseczek.

Organizowane na scenie konkursy na najciekawsze kocie harce i mruczando cieszyły się ogromna popularnością. Dzieci wykazały się umiejętnościami teatralnego odgrywania ról, rytmicznego oddawania głosów, zdolnościami ruchowymi i muzycznymi. Wszystkie atrakcje odbywały się przy życzliwej pomocy animatorek z Akademii Atrakcji i opowieściach z kotami w rolach głównych, a także całej masie śmiechu i dobrych emocji.

W dniu 2 kwietnia 2011 r. wraz z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Eea Grants Iceland Liechtenstein Norway braliśmy udział nad opieką dzieci podczas konferencji na temat „ Zdrowo i wesolo” Podczas konferencji były spotkania ze specjalistami, którzy odpowiadali na pytania rodziców dot. ciąży, porodu, połogu, laktacji, pielęgnacji noworodka, profilaktyki zdrowia dziecka, komórek macierzystych, szczepień ochronnych. Porad udzielały położna Irena Rychta - Międzynarodowy Konsultant Laktacji, p. Agnieszka Jasińska - Lekarz medycyny, p. Elżbieta Słowikowska -Konsultant Medyczny, p. Agnieszka Polanowska - Konsultant Medyczny ds. Profilaktyki Higieny Jamy Ustnej Dziecka.

Akademia Atrakcji zorganizowała podczas gdy rodzice brali udział w spotkaniu zabawy dla dzieci w wieku 1,5 - 2lat przy pomocy chusty edukacyjnej, z wykorzystaniem maskotek, kukiełek, instrumentów muzycznych. Dla starszych dzieci były atrakcje wykorzystaniem instrumentów muzycznych, śpiewanie piosenek. Zabawa w teatr, opowiadanie opowieści przy udziale dzieci i z pomocą własnoręcznie zrobionych kukiełek, które oczywiście zostały zabrane do domu. Ponadto proponowaliśmy wszystkim dzieciom, niezależnie podgrupy wiekowej, malowanie wspólnego obrazu na dużym kartonie, oraz zabawę w malowanie buziek.


Letnie Party.

Z okazji nadchodzącego lata Akademia Atrakcji organizowała w Pasażu Łódzkim prawdziwie letnia niespodziankę dla dzieci. Udało się ją zorganizować dzięki współpracy z Zarządem Centrum Handlowego Pasaż Łódzki.

Dzieci z pomocą animatorek przygotowywały niezwykle kolorowe kanapki. Wiele wzorów kanapkowych: zwierzaków, motyli, mrówek, świnek dzieci mogły obejrzeć na obrazkach, ale wiele pięknych barwnych wzorów było efektem wyłącznie dziecięcej wyobraźni.

Uczestnictwo w zajęciach cieszyło się duży zainteresowaniem dzieci oraz ich bliskich. Przygotowane kanapkowe dzieła sztuki dzieci mogły zjeść oraz poczęstować swoje rodziny. Wszystkie projekty zostały nagrodzone maskotkami oraz kolorowymi kredkami. Nagrodą dla zespołu Akademii Atrakcji były dziecięce promienne uśmiechy.


Dzień Dziecka.

W Dniu Dziecka zorganizowaliśmy w Akademii Atrakcji dla dzieci ze szkoły w Petrykozach zajęcia ze szkoły gotowania podczas których robiły pizze. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach z uwagi na ilość osób. Każde dziecko własnoręcznie wykonywało swoją pizze z ulubionymi składnikami. Podczas gdy pizza wyrastała w piecu dzieci bawiły się w Naszej bawialni z opiekunkami.

W Aleksandrowie Łódzki pizzeria Presto & Elvis Cafe zorganizowało dla dzieci imprezę w której nasi animatorzy Akademii Atrakcji wyczarowywały na uśmiechniętych buziak wspaniałe motyle kwiaty itp.. Nie zabrakło waty cukrowej, balonów i słodyczy. Główna atrakcja był pokaz gigantycznych baniek mydlanych i pokaz chodzenia na szczudłach. Wspaniała zabawę umilały przeboje dla dzieci. Nie zabrakło dzieci które skakały na trampolinie i zjeżdżały na zjeżdżalni. Zabawa trwała do ostatniego dziecka.

Indiańska wioska.
Na początku września 2011 Akademia Atrakcji wspólnie firmą Acora Events zorganizowała prawdziwa indiańską wioskę. Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane warsztaty garncarskie, rwanie pierza oraz tworzenie własnych pióropuszy i strojów. Animatorki z Akademii zajęły się opieką nad dziećmi rodzin pracujących w Amc Orze, a także podopiecznymi Domu Dziecka. Największym zainteresowaniem cieszył się kącik z malowaniem twarzy. Sportowe zabawy również podobały sie dzieciom, szczególnie: wyścig bizonów, rzut dzidą oraz strzał do celu. Kowboje, łapacze snów, mnóstwo atrakcji, przebrani animatorzy stworzyły niezwykłą atmosferą, przez chwilę byliśmy na Dzikim Zachodzie, nie zabrakło nawet steków. Po wielu konkurencjach i zabawach dzieci i rodzice pełni uśmiechu i pozytywnej energii wrócili do domów.Pokaż mapę
Mapa wegemaluch na pełnym ekranie Geolokalizacja

 

Wyznacz trasę
      Pokaż opcje

Z :  lub 

Do      :  lub 

Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?