WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login


Republika Ściborska

   
Ściborki 6
19-520
Banie Mazurskie
Warmińsko-Mazurskie

604292997

www.biegnacy-wilk.pl

Republika Ściborska jest położona w samym centrum Obszaru Dzikich Mazur (najbardziej dzikim rejonie Mazur), na terenie gminy Banie Mazurskie. To autentyczne odludzie, kilometr od malutkiej wioski Ściborki, zamieszkałej głównie przez ludność pochodzenia ukraińskiego, na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich. Tu nie ma zasięgu telefonu, a wokół tylko las, pasące się krowy i dzikie zwierzęta...

To rejon Polski o najczystszym powietrzu, ”polski biegun zimna”, o naturalnym krajobrazie, niezmienionej starej zabudowie wsi. Tu wilki, dziki, jelenie dosłownie podchodzą do naszych ogrodzeń...

LOKALIZACJA: bezpośrednie sąsiedztwo z Lasami Skaliskimi (las rozpoczyna się zaraz za zabudowaniami). Od strony południowej pagórkowate łąki z dużą ilością oczek wodnych, stawów. Tylko 1,5 km malowniczą trasą do Gór Klewińskich ze wspaniałymi punktami widokowymi.


W OSADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ:
muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej; galeria fotograficzna „U Jasia”; wioska indiańska (okres letni); chata maszera; czarna bania; stary dom z zachowaną czarną izbą; ruiny starego gospodarstwa; tradycyjne studnie z wodą pitną; największa w regionie hodowla psów zaprzęgowych (około 40 psów); koniki polskie; stara pasieka pszczół; 200-letni, drewniany dom właścicieli; rodzinne schronisko dla zwierząt; przejście graniczne do Republiki Ściborskiej.


WYCIECZKI W OKOLICACH OSADY (czyli co można zwiedzić „po drodze”):

Piramida w Rapie (Grobowiec Rodziny Farenheidów) –3 km, Zabrost Wielki (wieś-„żywy skansen” z doskonale zachowaną starą architekturą), granica państwa i UE–4 km, Puszcza Borecka–15 km, Puszcza Romincka–35 km, mosty w Stańczykach–50 km, Muzeum i Skansen Kultury Ludowej w Węgorzewie–30 km, Mamerki–bunkry–40 km, Pozezdrze–bunkry–20 km, śluzy k/Węgorzewa–40km.

Ścieżka Ekologiczna „Rysie Bagno”. Rewelacyjne dwie trasy autorskiego przejścia przez dziewicze tereny bagienne między Piramidą w Rapie, a Republiką Ściborską. Długość tras wynosi około 3 i 5 km . Przejście tylko z przewodnikiem!


DOJAZD:
Giżycko – Kruklanki (15km) - Banie Mazurskie (20km) - kierunek na Piramidę w Rapie, (3km) - (od tego momentu oznakowany dojazd)w prawo do wsi Ściborki (3km) - w Ściborkach w lewo drogą polną (700m).

POLECAMY NOCLEGI W OKOLICY (prosimy się na nas powoływać): Stary Folwark Mazurski w Lisach- www.mazurskifolwark.pl, Zielone Wzgórze – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.UWAGA!!!!

NA CAŁYM TERENIE REP. ŚCIBORSKIEJ OBOWIĄZUJĄ ZASADY:
ZAKAZ PALENIA TYTONIU,
PICIA ALKOHOLU I PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH,
ZAKAZ UŻYWANIA NEGATYWNEGO SŁOWNICTWA,
SPOŻYWAMY TU TYLKO POTRAWY BEZMIĘSNE.

DZIĘKUJEMY ZA ICH PRZESTRZEGANIEPokaż mapę
Mapa wegemaluch na pełnym ekranie Geolokalizacja

 

Wyznacz trasę
      Pokaż opcje

Z :  lub 

Do      :  lub 

Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?