WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Moje wydarzenia

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Dzień bez Opakowań Foliowych

x
Sobota, 23 Styczeń 2021

Co roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych siatek. Rozkład jednej plastikowej torby trwa nawet 500 lat. Maleją również światowe zasoby ropy naftowej, z której wytwarza się plastik do produkcji między innymi toreb. Z torbami foliowymi walczy się też na całym świecie. Całkowity zakaz używania jednorazowych toreb obowiązuje m.in. w Australii, na Alasce, w RPA i Bangladeszu. W USA sklepy oferują torby papierowe. We Francji całkowity zakaz używania jednorazówek wszedł w życie od 2009 r. W Irlandii w 2002 r. wprowadzono podatek na reklamówki plastikowe. Podatek wprowadziła też Słowacja. W Wielkiej Brytanii w niektórych supermarketach oraz domach towarowych klienci przychodzący z własnymi ekologicznymi torbami, mogą dostać zwrot niewielkiej kwoty, albo dodatkowe punkty w ramach programów lojalnościowych. Chińskie władze zabroniły supermarketom i sklepom udostępniania klientom darmowych torebek foliowych i wprowadziły opłaty od każdej plastikowej torebki.

Zaopatrzmy się w wielorazowe torby!! Chrońmy środowisko....

Wróć
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?