WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Moje wydarzenia

Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego [World Environment Day]

x
Niedziela, 06 Czerwiec 2021

Celem obchodów Dnia jest pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat potrzeby ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego na Ziemi.

Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych w roku 1972 (w rocznicę inauguracji Konferencji na temat Środowiska Człowieka w Sztokholmie) ustanowiło 5 czerwca Światowym Dniem Środowiska (World Environment Day). Równocześnie ONZ wezwało rządy i agencje Narodów Zjednoczonych do nagłośnienia obchodów tego dnia oraz podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Od tego czasu współpraca między społeczeństwem obywatelskim a rządami dotycząca środowiska znacznie się poprawiła, czego dowodem stały się dwa światowe szczyty – Szczyt Ziemi w Rio de Janerio w 1991 roku oraz Światowy Szczyt Zrównoważonego Rozwoju w Johanesburgu w 2002 roku. Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego obchodzony jest różny sposób. Organizowane są uliczne parady, happeningi, zielone koncerty, konkursy artystyczne w szkołach, sadzenie drzewek, szkolenia dotyczące recyklingu i wiele innych.

Wróć
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?