WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Zdrowie na talerzu, rozmowa z Iwoną Kibil, specjalistą ds. żywienia

kibil twarzOd kiedy i dlaczego zostałas weganką?

Jestem weganką od kilku lat (nie potrafię dokładnie sprecyzować od kiedy) i przechodziłam w ten nurt żywienia stopniowo.

Od czasu liceum byłam wegetarianką jedzącą nabiał i bardzo sporadycznie jaja, później jadłam z nabiału jedynie serki wiejskie, jaj nie jadłam w ogóle. W końcu, porzuciłam nabiał całkowicie.

Wybrałam ten sposób odżywiania się z kilku powodów.

Przede wszystkim, ze względów zdrowotnych (diety roślinne obniżają ryzyko wielu chorób, poprawiają witalność i dodają energii), ze względów etycznych ale także dlatego, że nigdy nie smakowało mi mięso a już szczególnie jego przetwory.

kibil twarzOd kiedy i dlaczego zostałas weganką?

Jestem weganką od kilku lat (nie potrafię dokładnie sprecyzować od kiedy) i przechodziłam w ten nurt żywienia stopniowo.

Od czasu liceum byłam wegetarianką jedzącą nabiał i bardzo sporadycznie jaja, później jadłam z nabiału jedynie serki wiejskie, jaj nie jadłam w ogóle. W końcu, porzuciłam nabiał całkowicie.

Wybrałam ten sposób odżywiania się z kilku powodów.

Przede wszystkim, ze względów zdrowotnych (diety roślinne obniżają ryzyko wielu chorób, poprawiają witalność i dodają energii), ze względów etycznych ale także dlatego, że nigdy nie smakowało mi mięso a już szczególnie jego przetwory.

warsztaty, szkolenia

Organizujesz warsztaty, wykłady związane ze zdrowym żywieniem - co najczęściej interesuje ludzi?

warsztaty_kulinarneMój punkt widzenia jest trochę inny niż standardowych specjalistów organizujących takie eventy, gdyż większość z warsztatów organizowanych przeze mnie jest dla wegetarian, wegan lub osób interesujących się tymi zagadnieniami.

Uczestnicy takich warsztatów interesują się kompletnie innymi rzeczami niż uczestnicy konferencji żywieniowych ;) Dla warsztatowiczów tematy na topie, to np. „jak zrobić ser bez mleka”, „jak zrobić surowe ciasta i torty czekoladowe”, „smaczne pasty kanapkowe”, „zdrowy wegański fast food” ale także „jak prawidłowo zbilansować jadłospis” i odwieczne zagadnienia dotyczące witamin i składników mineralnych niezbędnych w diecie roślinnej.

Jeżeli chodzi o uczestników konferencji i warsztatów nie wegetariańskich, oni często pytają o rzeczy związane z bezpieczeństwem żywności i profilaktyką chorób, np. „co jeść aby uchronić się przed nowotworami”, „które produkty wybierać i dlaczego”, „na co uważać podczas ciąży” itp.

weganizm - strach sie bać

weganizmWielu ludzi boi się weganizmu, dlaczego?

Myślę, że osoby które boją się weganizmu, nie rozumieją do końca na czym on polega. Zazwyczaj pada standardowe pytanie „To co ty w ogóle jesz?” albo gorzej: „dla Ciebie mam marchewkę, bo ty jesz przecież tylko to!”. Jeżeli ktoś nie chce poznać tego sposobu odżywiania się lepiej, niestety nie będzie wyrażał się o nim pochlebnie.

Panuje również przekonanie o tym, że weganizm jest drogi. Oczywiście, jeżeli ktoś zaopatrza się w gotowe produkty przetworzone, jest drogi zupełnie tak jak tradyyjna dieta mieszana. Natomiast, jeżeli odżywiamy się produktami nie przetworzonymi, typu nasiona strączkowe gotowane, orzechy i nasiona kupowane na wagę, kasze, owoce i warzywa z bazarku itp. Weganizm jest najtańszą dietą. Potwierdza to wiele osób, które w niedawnym czasie zmieniły swój sposób odżywiania się.

Co jest najtrudniejsze przechodząc na weganizm?

W przejściu na weganizm wbrew pozorom najtrudniejsze jest uświadomienie swojej rodzinie i przyjaciołom, że zmieniamy dietę. Jeżeli są przeciwnikami nie jedzenia mięsa, prawdopodobnie przyzwyczajenie ich do zmiany będzie trwało lata ;)

Sam proces przejścia na dietę roślinną dla osoby zdecydowanej nie jest trudny. Oczywiście na początku trzeba trochę więcej czasu spędzić w kuchni, nauczyć się przygotowywania potraw. Trzeba także zapoznać się z mechanizmem układania własnej diety, zwrócić uwagę na niezbędne składniki odżywcze, aby odpowiednio wcześniej zapobiec ich ewentualnym niedoborom. Taki program przygotowujemy na warsztatach kulinarnych oraz warsztatach żywieniowych.

Jakie błędy najczęściej popełniają początkujący?

Najczęściej popełniane błędy w diecie roślinnej, to przede wszystkim nie poprawnie zbilansowana dieta. Przykładowo: zbyt dużo owoców w diecie, zbyt mało nasion strączkowych, zbyt dużo olejów, zbyt mało orzechów i nasion, zbyt dużo herbaty i kawy, zbyt mało wapnia, zbyt mało produktów zasobnych w cynk, wapń, selen. Każdy plan żywieniowy układamy indywidualnie więc indywidualnie rozpatrujemy błędy żywieniowe i pracujemy nad ich poprawą.

mama -weganka

Co byś poleciła przyszłej mamie-wegance, powrócić do nabiału czy wręcz przeciwnie?

Iwona_Kibil_weganizmW ciąży raczej nie powinno zalecać się zmiany diety, więc dieta wegańska jest jak najbardziej odpowiednia.

Oczywiście pod warunkiem, że jest przemyślana i odpowiednio zbilansowana. Jest to szczególny czas, kiedy należy zwracać jeszcze większą uwagę na swój sposób odżywiania, gdyż decyduje on nie tylko o zdrowiu matki ale jej dziecka.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, ze Jenifer Lopez 'zmusza' swoje dzieci do weganizmu czy Twoim zdaniem weganizm w żywieniu dzieci jest ok? O czym należy pamiętać aby dobrze zbilansować dietę?

Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne wraziło status, że dieta wegańska jest odpowiednia na każdym etapie życia.

Tak jak mówiłam wcześniej, dieta musi być odpowiednio zbilansowana. W różnym wieku, stanie fizjologicznym, przy różnej aktywności fizycznej itp. ludzie mają różne potrzeby, dlatego właśnie plan żywieniowy zawsze powinien być układany indywidualnie.

GMO

Bardzo często przeciwnicy wege podnoszą argument soi, GMO itd. Co Ty o tym sądzisz?

Soja GMO jest argumentem na  topie wśród przeciwników wegetarianizmu. To prawda. Niestety, nie zawsze osoby te zdają sobie sprawę z faktu, gdzie tak naprawdę ta soja się znajduje. Wśród nich niestety panuje także przekonanie, że wegetarianie odżywiają się w szczególności soją i kotletami, pasztetami sojowymi dostępnymi w supermarketach, co jest oczywiście śmieszne dla samych wegetarian.

Myślę, że najlepiej nie wchodzić z przeciwnikami wegetarianizmu w dyskusję o GMO, gdyż wciąż jest zbyt mało wiarygodnych badań naukowych dowodzących o wpływie GMO na zdrowie.

Iwona - prywatnie

Wróćmy jeszcze do Ciebie - udzielasz równiez porad w zakresie żywienia - kto i z czym się do Ciebie zgłasza?

kibil90% osób, które zwracają się do mnie to wegetarianie, weganie i osoby chcące świadomie przejść na ten rodzaj diety. Pomagam im rozplanowywać posiłki, składniki odżywcze oraz samodzielnie układać plan żywieniowy.

W tej puli są także osoby odchudzające się, które przychodzą nie po same zalecenia żywieniowe ale także coaching dietetyczny.
Pozostałe 10% to osoby odżywiające się dietą tradycyjną, odchudzające się i również potrzebujące coachingu. Są także osoby nastawione jedynie na dietcoaching.

Jakie jest Twoje motto, które 'sprzedajesz' również swoim 'klientom'?

Wierzę w to co robię. Zawsze staram się, aby pacjenci nie wyszli ode mnie jedynie z jadłospisem na kilka dni, który nawet stosowany w kółko, kiedyś się skończy. Dlatego staram się pokazać im, w jak sposób sami mogą układać swój plan żywieniowy. Poza tym, bardzo lubię brać udział w zmienianiu nawyków u pacjentów. Ludziom czasem wydaje się, że nawyki są nie do zmienienia. Tymczasem, jak powiedział Henry Ford (twórca marki Ford), „Jeżeli jesteś przekonany o tym, że możesz coś zrobić, lub przekonany o tym, że nie możesz, to w obydwu przypadkach masz rację”. I to jest święta prawda.
kibil_dietetykIwona Kibil, Specjalistka żywienia człowieka i dietetyki, Diet coach. Absolwentka wydziału Nauk O Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Warszawskim SGGW ze specjalizacją „dietetyka i żywienie człowieka”, (temat pracy dyplomowej „Dieta roślinna w profilaktyce i leczeniu miażdżycy. Weganka. Ukończyła kursy i szkolenia m.in. z zakresu: żywienia kobiet w ciąży i małych dzieci, zaburzeń odżywiania się, dietoterapii w cukrzycy I i II typu, odżywiania się w sporcie, neuroendokrynoimmunobiologii w medycynie, dietcoachingu i coachingu.
Autorka książek, artykułów. Organizatorka konferencji żywieniowych, warsztatów kulinarnych i wykładów. Praktyk NLP i coachingu.

Więcej informacji na stronie internetowej: wegecentrum.plCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprzedni Następny
Jesteśmy otwarci na współpracę

Jesteśmy otwarci na współpracę

Wywiad

Podstawowa szkoła imienia Stanisława Kostki Potockiego nr. 261, lokalizacja warszawski wilanów. Od razu, bez owijania w bawełnę poruszam temat stołówki. Muszę przyznać, że dawno nie byłam tak miło zaskoczona. Pełna współpraca - wegetarianizm - proszę...

Polskie Towarzystwo Dietetyki. Prawidłowe odżywianie to styl życia, dr. inż. Danuta Gajewska

Polskie Towarzystwo Dietetyki. Prawidłow…

Wywiad

Temat zdrowego i świadomego jedzenia zagościł na dobre w m.in. mediach i internecie. Czy to jest nowa moda, która zaraz minie? To nie jest krótkotrwała moda na zdrowe żywienie tak jak...

Urszula Dudziak, Życie jest cudowne

Urszula Dudziak, Życie jest cudowne

Wywiad

Zostajesz poproszona o napisanie piosenki obrazującej Twoje życie. Jaki miałaby ona tytuł? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ja traktuje to wszystko co mnie spotkało, to moje...

Czesław i Elżbieta Lang, weganizm - nasza droga do zdrowia

Czesław i Elżbieta Lang, weganizm - nasz…

Wywiad

Kiedy i dlaczego zmieniliście styl życia? Czesław Lang:Stało się to trochę przypadkiem, trochę też z konieczności rzeczy, ponieważ w pewnym momencie mojego życia miałem problemy ze zdrowiem. Miałem problemy z arytmią, miałem...

Wegetarianizm po czesku, rozmowa z Jitka Skočková

Wegetarianizm po czesku, rozmowa z Jitka…

Wywiad

Ilu wegetarian i wegan jest w Czechach? Dysponujemy tylko badaniami przeprowadzonymi w 1999 roku przez firmę Stemmark. Według ich raportu w Republice Czeskiej żyje ok. 2% wegetarian. To jednak są już...

Przemoc to forma bezsilności, rozmowa z Lucyną Kicińską z Fundacji Dzieci Niczyje

Przemoc to forma bezsilności, rozmowa z …

Wywiad

Przemoc co kryje się pod tym słowem? Jak je rozumieć? Przemoc to bardzo szerokie pojęcie. To nie tylko bicie, które pozostawia widoczne ślady – siniaki, zadrapania czy złamaną rękę, to także...

Wege po angielsku, rozmowa z Liz O'Neill z brytyjskiego The Vegetarian Society

Wege po angielsku, rozmowa z Liz O'Neill…

Wywiad

Jaki jest stosunek Anglików do wegetarianizmu i weganizmu? Wegetarianizm jest traktowany jak coś 'normalnego', natomiast weganizm staje się coraz bardziej popularny. Oczywiście argumenty na rzecz weganizmu są powszechnie znane. Jednak większość...

Wegetarianizm w wydaniu bułgarskim - rozmowa z Lubomir'em Stoyanov'em

Wegetarianizm w wydaniu bułgarskim - roz…

Wywiad

Ilu wegetarian żyje w Bułgarii?Nie ma oficjalnych statystyk, ale sądzę, że jest to około 2-3% populacji.Od kiedy działa Wasza organizacja i ilu ma członków?Bułgarski wegetarianim i weganizm odrodził się w...

Mariusz Gierszewski, dziennikarz radia Zet. Wege dla mediów nie istnieje

Mariusz Gierszewski, dziennikarz radia Z…

Wywiad

Wegetarianizm i weganizm to tematy medialne czy tematy, których nie warto podejmować?To tematy, które trzeba podejmować, ale warto pamiętać, że dla mainstreamowych mediów są to tematy poboczne. Media ogólnopolskie sięgają...

Dieta tradycyjna jest dietą zabójczą, rozmowa z Prof. Januszem Książykiem

Dieta tradycyjna jest dietą zabójczą, ro…

Wywiad

Dieta wegetariańska wśród dzieci wzbudza wiele kontrowersji. Jak to się stało że Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" promuje ten sposób żywienia? Zespół lekarzy z CZD wychodzi z założenia, że promowanie...

Wegetarianizm, to spokojna, kojąca muzyka. Piotr Sawicki -  Pola Quartet Jazz

Wegetarianizm, to spokojna, kojąca muzyk…

Wywiad

Świat muzyka to świat dźwięków - czy od razu po przebudzeniu - obrazy, słowa, gesty układają się w nuty?Raczej melodie pojawiają się w mojej głowie pod wpływem różnych emocji. To...

Magdalena Środa. Mój wegetarianizm jest procesem

Magdalena Środa. Mój wegetarianizm jest …

Wywiad

Coraz częściej i głośniej mówi się o wegetarianizmie i wegetarianach. Ale również przy tej okazji przeciwnicy mają bardzo dużo do powiedzenia. Dlaczego w Polsce nie ma tolerancji dla nietradycyjnego życia?Bo...

Agnieszka Kaczanowska. Matki to mistrzynie zarządzania czasem.

Agnieszka Kaczanowska. Matki to mistrzyn…

Wywiad

Mama +dziecko + praca czy jedna kobieta może połączyć te składniki bez rezygnacji z siebie i swojego życia? Być może to mieszanka wybuchowa ;-) ale jakże ekscytująca! A tak na serio...

Fanatyzm jest niezdrowy, rozmowa z psycholog Dorotą Hołówką

Fanatyzm jest niezdrowy, rozmowa z psych…

Wywiad

Wegetarianizm i weganizm to tylko dieta czy również sposób myślenia, życia?Dla mnie jest to przede wszystkim sposób życia. Zauważyłam dużą zależność pomiędzy rozwojem osobistym, a sposobem odżywiania się, im więcej...

Pozytywna nienormalność, rozmowa z Anitą, matką i testerką kosmetyków

Pozytywna nienormalność, rozmowa z Anitą…

Wywiad

Od kiedy testujesz kosmetyki dla dzieci i kobiet?Kosmetyki dla kobiet testuję od czasu kiedy ich zaczęłam używać – jak każda z nas. Przecież kupując nowy kosmetyk nigdy nie ma się...

Julia Pietrucha. Nie godzę się na cierpienie zwierząt

Julia Pietrucha. Nie godzę się na cierpi…

Wywiad

Życie jest.... zaskakujące. Wiele rzeczy dzieje się obok nas, ale często nie zwracamy na nie uwagi. Dlatego staram się mieć otwarty umysł, słuchać ludzi, rozmawiać z nimi, żeby niczego nie przeoczyć. Budzi...

Katarzyna Bogucka. O ilustrowaniu dziecięcego świata

Katarzyna Bogucka. O ilustrowaniu dzieci…

Wywiad

Dzieci to bardzo wymagający odbiorcy - nie boi się Pani konfrontować swojej wizji ze światem Najmłodszych?Dzieci to przede wszystkim bardzo otwarci odbiorcy. Ich świat, a może bardziej jego otoczenie jest...

Lucyna Wieczorek. Dojrzewalnia róż

Lucyna Wieczorek. Dojrzewalnia róż

Wywiad

Dojrzewalnia Róż - co kryje się pod tą nazwą?Dojrzewalnia to przestrzeń sprzyjająca rozwojowi. Jesteśmy siecią kobiecych organizacji, które współpracują realizując projekty rozwojowe dla kobiet takiej jak właśnie startujący Festiwal PROGRESSteron...

Dominika Zaręba. Ekożycie bez granic

Dominika Zaręba. Ekożycie bez granic

Wywiad

Ekoturystka - brzmi ciekawie, intrygująco, ale również tajemniczo. Co kryje się pod tym hasłem?Ekoturystyka to styl podróżowania bliskiego naturze, aktywny i poznawczy. To podróżowanie w miejsca wyróżniające się bogactwem przyrody...

Marta Sobiło. Bo prawdziwe BLW dzieje się ‘przy okazji’

Marta Sobiło. Bo prawdziwe BLW dzieje si…

Wywiad

Wegetarianizm to dla Ciebie?Coś o co starałam się bardzo długo. Od lat. Pierwsza próba w 1LO- jakieś 15 lat. Pół roku bez mięsa, cała rodzina z wieczną pretensją. Ostatecznie pogorszył...

Agnieszka Mocarska. Wszystko ma duszę

Agnieszka Mocarska. Wszystko ma duszę

Wywiad

Wegetarianizm to dla Ciebie?Compassion over cruelty. Podoba mi się świat, w którym nie zabija się, nie poniża – ogólnie nie używa nikogo. Bliski jest mi indiański animizm, według którego wszystko...

Jola Słoma, Mirek Trymbulak. Smak smakuje węchem

Jola Słoma, Mirek Trymbulak. Smak smakuj…

Wywiad

Jak smakuje smak? Jola Słoma: Smak smakuje węchem. Niestety okazuje się, że bez węchu nie ma smaku. Przekonałam się o tym, gdy po powrocie z Indii zachorowałam na zapalenie płuc...

Karolina Gruszka. Wegetarianizm jest spójną częścią mnie

Karolina Gruszka. Wegetarianizm jest spó…

Wywiad

Od kiedy i dlaczego została Pani wege?Wegetarianką zostałam w siódmej klasie podstawówki. Wspólnie z przyjaciółką zaczęłyśmy interesować się problemami związanymi z ekologią, ochroną zwierząt. Po raz pierwszy prawdziwie uświadomiłam sobie...

Zwierze nie jest rzeczą wywiad z Cezarym Wyszyńskim

Zwierze nie jest rzeczą wywiad z Cezarym…

Wywiad

Budzisz się rano i o czym myślisz?Zastanawiam się czy będą dzisiaj korki w drodze do siedziby fundacji, co jest do zrobienia tego dnia – chyba o tym samym, co każdy...

Michał Olszański. Zwierzęta uczą miłości

Michał Olszański. Zwierzęta uczą miłości

Wywiad

Świat bez zwierząt byłby……Świat bez zwierząt byłby pusty i bezbarwny. W Pana domu schronienie znalazły cztery psy i dwa koty. Jak do Pana trafiły i czym Pana ujęły?Od 20 lat mieszkamy...

Pies za kratkami wywiad z mjr Romanem Paszko

Pies za kratkami wywiad z mjr Romanem Pa…

Wywiad

„W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę”  A Camus Przyjaciele, czyli pies w celiPod taką nazwą programu kryje się przyjaźń jaka tworzy się pomiędzy skazanymi, biorącymi udział w programie...

Magda Kumorek - Życie jest cudem

Magda Kumorek - Życie jest cudem

Wywiad

Magda Kumorek to spokojna woda czy nieokiełznany żywioł? Morze, które czasem bywa wzburzone. Czym jest dla Pani życie? Cudem. Co ceni a czego nienawidzi Pani u ludzi? Cenię szczerość i pasje ,nie lubię chamstwa i...

Patrycja Kosiarkiewicz - Słucham duszy

Patrycja Kosiarkiewicz - Słucham duszy

Wywiad

Wegetarianizm to dla Pani? Jedyna opcja. Od kiedy i dlaczego została Pani wegetarianką? Jestem vege od 1998. Dlaczego? Cóż, z powodów duchowych. Praktykuję pracę nad świadomością - gdy się to robi na poważnie...

Paulina Przybysz - Świat będzie lepszy

Paulina Przybysz - Świat będzie lepszy

Wywiad

Bycie wege to dla Ciebie....Rzecz naturalna. Zjedzenie mięsa jest dla mnie abstrakcyjne jak spożycie na przykład kawałka styropianu. Po prostu nie wiem po co miałabym robić coś tak dziwnego i...

Agata Buzek. Świadomy wegetarianizm

Agata Buzek. Świadomy wegetarianizm

Wywiad

Wegetarianizm to dla Pani.... Naturalna i prosta konsekwencja moich przekonań.Kocham zwierzęta i nie wyobrażam sobie że raz się nimi zachwycam, głaszczę, a za chwilę zjadam – i nie pamiętam że w...

Małgorzata Desmond o wegedzieciakach

Małgorzata Desmond o wegedzieciakach

Wywiad

Jak współczesna medycyna zapatruje się na dietę wegetariańską i wegańską wśród dzieci? Największe medyczne bądź żywieniowe organizacje na świecie, takie jak American Dietetic Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyków), British Dietetic Association (Brytyjskie...

Sylwia Chutnik, prezes Fundacji MaMa dla wegemaluch.pl

Sylwia Chutnik, prezes Fundacji MaMa dla…

Wywiad

Sywila Chutnik to cicha woda czy trudny do ujarzmienia żywioł? To, oczywiście, zależy od sytuacji. Zazwyczaj jestem jednak spokojnym żywiołem.   Jesteś prezesem fundacji MaMa, czym się zajmujecie? Nasza fundacja zajmuje się szeroko pojętymi...

Dezerter dla WegeMaluch.pl

Dezerter dla WegeMaluch.pl

Wywiad

Wegetarianizm to tylko dieta czy też sposób na życie?Krzysztof Grabowski: Myślę, że jedno i drugie. Jeżeli podjęło się świadomą decyzję o rezygnacji z jedzenia mięsa, to siłą rzeczy wybrało się...

Barbara Labuda, wegetarianka od 20 lat

Barbara Labuda, wegetarianka od 20 lat

Wywiad

Jak wegetarianizm pojawił się w Pani życiu?Wegetarianizm pojawił się w moim życiu przeszło 20 lat temu, głownie dzięki  rozmowom o tym w jaki sposób hodowane są zwierzęta na ubój i...

Maria Szyszkowska 'O istocie wegetarianizmu'

Maria Szyszkowska 'O istocie wegetariani…

Wywiad

Wegetarianizm to dla Pani...Wegetarianizm jest dla mnie wyrazem szacunku dla zwierząt. Jest też zarazem protestem wobec swoistego kanibalizmu. Jest też wyrazem protestu wobec bestialskich metod hodowli drobiu i bydła. Jest...

Jedynie mądrze przemyślany, zbilansowany jadłospis wegetariański może być zdrowy.

Jedynie mądrze przemyślany, zbilansowany…

Wywiad

Rozmowa z Agnieszką Biernat, weganką od 21 lat, terapeutą-dietetykiem, właścicielką Gabinetu Dietoterapii na temat znaczenia diety w życiu dziecka w okresie niemowlęctwa oraz przedszkolnym. Dlaczego dieta odgrywa tak ważna rolę w...

Natalia Przybysz - jest mi coraz lepiej wśród bliskich

Natalia Przybysz - jest mi coraz lepiej …

Wywiad

O swoim prywatnym wegeświecie dla wegemaluch.pl opowiada Natalia Przybysz - Od kiedy i z jakich powodów przeszłaś na wegetarianizm?To było chyba w piątej klasie podstawówki. Nasza mama próbowała wszystkiego by wyleczyć się...

Każdy ma prawo decydować o tym, co znajduje się na jego talerzu.

Każdy ma prawo decydować o tym, co znajd…

Wywiad

Z Moniką Mrozowską o byciu "wege" - Wegetarianizm jest dla Ciebie......czymś tak naturalnym jak oddychanie :-) - Jak wegetarianizm kształtuje osobowość młodego człowieka?Bardzo wpływa na wzrost empatii i mam wrażenie, że...

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?