WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Jagoda 4+

Jagoda pochodzi z Europy i Ameryki Północnej. W 100 gramach jagód znajduje się ok. 40 kalorii. W owocach znajdują się naturalne związki mineralne: soda, wapń, żelazo, miedź, fosfor i siarka. Oraz witaminy A, B1, B2, C i PP.

Owoce jagód zawierają garbniki, kwasy - bursztynowy, jabłkowy i cytrynowy, pektyny, antocyjany, karotenoidy. Liście zawierają glikozydy flawonowe, glikozydy fenolowe garbniki, antocyjany, olejek eteryczny. Owoce mają działanie rozluźniające przy zaparciach i jednocześnie przeciwbiegunkowe. Owoce suszone działają antyseptycznie, przeciwgorączkowo, dawniej używane również jako środek antyrobaczycowy.

 

Liście stosuje się w stanach zapalnych układu moczowego i przewodu pokarmowego oraz jako środek pomocniczy przy cukrzycy. Owoc jest uniwersalny, z jagód robi się soki, syropy, zupy, wina, kompoty, dżemy, dodaje się je do sosów i ciast.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?