WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Patrycja Kosiarkiewicz - Słucham duszy

Patrycja KosiarkiewiczWegetarianizm to dla Pani?

Jedyna opcja.

Od kiedy i dlaczego została Pani wegetarianką?

Jestem vege od 1998. Dlaczego? Cóż, z powodów duchowych. Praktykuję pracę nad świadomością - gdy się to robi na poważnie, po prostu nie ma innej opcji.

 

Patrycja KosiarkiewiczWegetarianizm to dla Pani?

Jedyna opcja.

Od kiedy i dlaczego została Pani wegetarianką?

Jestem vege od 1998. Dlaczego? Cóż, z powodów duchowych. Praktykuję pracę nad świadomością - gdy się to robi na poważnie, po prostu nie ma innej opcji.

 

Duch

Przeciwnicy wegetarianizmu bardzo często twierdzą, że niejedzenie mięsa przyczynia się do częstych chorób? Zgadza się Pani z taką opinią?

Proszę mi nie kazać odnosić się do tego typu bredni.

Czy wegetarianizm ma wpływ na rozwój duchowy i emocjonalny człowieka?

W dyskusji nad wegetarianizmem pojawia się wiele różnych wątków. Trzeba na przykład wziąć pod uwagę to, że zwierzaki hodowane w skrajnie okrutny sposób, a następnie bestialsko mordowane często na oczach swych współbraci - wydzielają toksyny strachu - to wszystko zostaje w mięsie, a my i nasze dzieci to potem zjadamy. Cały ten paraliżujący strach wdziera się w nasze ciała subtelne i cel jaki sobie stawia ciemność - czyli uwięzienie ludzi w strachu, w ten oto sposób zostaje po mistrzowsku zrealizowany. Ale to jest tylko część masowych działań. Tak jak i opryski, szczepionki, fluor, GMO itd. W dodatku dzieje się to wszystko za akceptacją współczesnej nauki, która produkuje kłamstwa o rzekomych wartościach odżywczych mięsa, dobroczynnym działaniu leków itd. Przyjmowanie mięsa osłabia funkcje eteryczne, bowiem nie zawiera ono cząstek pranicznych. Taka dieta tworzy negatywną karmę, ponieważ mięso obecnie pozyskiwane jest w czymś na kształt obozów koncentracyjnych. Ludzie pochylają się nad okropieństwami, które wyrządzała jedna nacja drugiej w biegu historii, a nie dostrzegają, że dokładnie to samo robi się zwierzętom. Nie potępiam ludzi za to, że wybierają dietę mięsną - jestem daleka od tego, zachęcam jednak, by zastanowili się nad swoimi wyborami. By spojrzeli w oczy zarzynanych zwierzaków - i jeśli nadal chcą jeść mięso, proszę bardzo. Już słyszę naczelne kontrargumenty: roślinki też zabijamy. Tak, to prawda, ale to jest wybór mniejszego zła. Albo: jesteśmy na górze drabiny pokarmowej - jak my nie zjemy, nas zjedzą. Cóż - w gruncie rzeczy ludzkość nie robi nic innego jak "pożera" słabszych, ale to się zmienia. Jesteśmy istotami duchowymi, i to duch panuje nad materią, a nie na odwrót. Za sto lat jedzenie mięsa będzie się równało kanibalizmowi. Po warunkiem rzecz jasna - i tu pozwolę sobie na ironiczny uśmieszek - że nasza cywilizacja się otrząśnie, jak nie - nie będzie żadnych następnych stu lat.

Niestety coraz częściej docierają do nas przypadki znęcania się nad zwierzętami. Skąd Pani zdaniem taka "znieczulica" wśród ludzi?

Ból w środku. Wewnętrzne cierpienie, które kanalizować można na dwa sposoby: albo autoagresją, albo agresją skierowaną na zewnątrz. Są różne stopnie natężenia. Krańcowe to właśnie odnajdowanie przyjemności w zadręczaniu siebie bądź innych, ale zawsze ma to swoje źródło w wewnętrznym bólu.

 

Świat

Czego Pani najbardziej brakuje w ówczesnym świecie a może czegoś jest za dużo?

Brakuje świadomości, masy krytycznej, która zmieni bieg dziejów. Za dużo, stanowczo za dużo jest oceny i poddawania się władzy starego rozumu. Gdzie się człowiek ruszy - krytyka, niekonstruktywna (czytaj pozbawiona miłości) dyskusja, stawanie w kontrze, wartościowanie.

Kusi lub kusiło Panią żeby za pomocą swojej muzyki zmieniać świat?

Ach, fajnie by było.

Bierze Pani udział w akcjach charytatywnych, np. Cała Polska czyta dzieciom. Czym się Pani kieruje decydując się na udział w takich przedsięwzięciach?

Potrzebą chwili.

Kuchnia

Lubi Pani gotować? Co można znaleźć na pani stole, np. na śniadanie, obiad.

Lubię gotować. Zazwyczaj jadam proste dania, bo jakoś ostatnio to właśnie prostota pociąga mnie najbardziej i służy mi natchnieniem.

Mogę prosić o jakiś Pani przepis na ulubione danie?

Ostatnio uwzięłam się na sałaty. Kupuję mieszankę sałat z rukolą, albo roszponką, do tego dodaję czerwoną fasolę, garść orzechów włoskich, mozzarellę, suszone pomidory ( w lecie świeże) i to wszystko skrapiam pysznym sosem musztardowo - miodowym z oliwą (oczywiście robię go sama). Uwielbiam też wersję gruszkową: sałata, gruszka, orzechy włoskie, ciepły camambert ( z pieca), sos żurwinowy ( żurawina, ocet winny, oliwa). Pycha!

Twórczość

 "Ogród niespodzianek" to płyta różnorodna. Jakie style na niej znajdziemy?

To po prostu piosenki, opowieść o podróży przez ból. Zachęcam do odwiedzin na moim www.patrycja.pl - tam jest sporo próbek wystawionych do przesłuchania, linki do kanałów na You Tube. Mnie bardzo trudno opowiadać o muzyce. Można opisywać formę, w której poruszają się dźwięki, ale przecież nie o to chodzi. Lepiej posłuchać, poczuć. Dla mnie "Ogród niespodzianek" to płyta, którą zamykam to, co stare w moim życiu, i jako taka jest prawie dokumentem - bo ja zawsze jestem szczera w stu procentach, gdy tworzę. Dziś znajduję się już zupełnie gdzieś indziej, więc trochę pozostawiam za sobą ten materiał, zamykam furtkę. Tak jakby był ogrodem zasianym w jakimś innym życiu.

Pracując nad „Ogrodem” myślała Pani o konkretnym odbiorcy?

Myślałam o muzyce, która płynęła, myślałam o życiu. Ja traktuję moją twórczość śmiertelnie poważnie (śmiech). Nie zadaję sobie zadań w rodzaju: dziś "ztargetuję się" na odbiorcę z dużego miasta, z wyższym wykształceniem, w przedziale wiekowym 26 - 35, raczej płci żeńskiej etc. Ja po prostu słucham duszy.

Która z piosenek ma dla Pani największe znaczenie?

Wszystkie są ważne, ale najbardziej lubię "Owieczkę". Nawet sobie postawiłam jedną z gipsu na parapecie, by nie zapomnieć kim byłam i o ile jestem dziś mądrzejsza (śmiech). (posłuchaj "Owieczki")

Co lubi Pani robić w wolnym czasie?

Dużo czytam, medytuję, funduję sobie przechadzki po lesie, przygotowuję z miłością posiłki , hartuję ciało - uprawiam regularnie sport, rozmyślam, śmieję się i cieszę pięknem Matki Ziemi, rozmawiam z innymi, dzielę się swoim życiem i słucham tego, o czym mówią ludzie, zawsze jednak starając się wybierać tych pozytywnych. Żyję sobie po prostu.

Dla Wegemaluch.pl Patrycja Kosiarkiewicz, polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek. Rozmawiała Magdalena Sikoń.


 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprzedni Następny
Jesteśmy otwarci na współpracę

Jesteśmy otwarci na współpracę

Wywiad

Podstawowa szkoła imienia Stanisława Kostki Potockiego nr. 261, lokalizacja warszawski wilanów. Od razu, bez owijania w bawełnę poruszam temat stołówki. Muszę przyznać, że dawno nie byłam tak miło zaskoczona. Pełna współpraca - wegetarianizm - proszę...

Zdrowie na talerzu, rozmowa z Iwoną Kibil, specjalistą ds. żywienia

Zdrowie na talerzu, rozmowa z Iwoną Kibi…

Wywiad

Od kiedy i dlaczego zostałas weganką? Jestem weganką od kilku lat (nie potrafię dokładnie sprecyzować od kiedy) i przechodziłam w ten nurt żywienia stopniowo. Od czasu liceum byłam wegetarianką jedzącą nabiał...

Polskie Towarzystwo Dietetyki. Prawidłowe odżywianie to styl życia, dr. inż. Danuta Gajewska

Polskie Towarzystwo Dietetyki. Prawidłow…

Wywiad

Temat zdrowego i świadomego jedzenia zagościł na dobre w m.in. mediach i internecie. Czy to jest nowa moda, która zaraz minie? To nie jest krótkotrwała moda na zdrowe żywienie tak jak...

Urszula Dudziak, Życie jest cudowne

Urszula Dudziak, Życie jest cudowne

Wywiad

Zostajesz poproszona o napisanie piosenki obrazującej Twoje życie. Jaki miałaby ona tytuł? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ja traktuje to wszystko co mnie spotkało, to moje...

Czesław i Elżbieta Lang, weganizm - nasza droga do zdrowia

Czesław i Elżbieta Lang, weganizm - nasz…

Wywiad

Kiedy i dlaczego zmieniliście styl życia? Czesław Lang:Stało się to trochę przypadkiem, trochę też z konieczności rzeczy, ponieważ w pewnym momencie mojego życia miałem problemy ze zdrowiem. Miałem problemy z arytmią, miałem...

Wegetarianizm po czesku, rozmowa z Jitka Skočková

Wegetarianizm po czesku, rozmowa z Jitka…

Wywiad

Ilu wegetarian i wegan jest w Czechach? Dysponujemy tylko badaniami przeprowadzonymi w 1999 roku przez firmę Stemmark. Według ich raportu w Republice Czeskiej żyje ok. 2% wegetarian. To jednak są już...

Przemoc to forma bezsilności, rozmowa z Lucyną Kicińską z Fundacji Dzieci Niczyje

Przemoc to forma bezsilności, rozmowa z …

Wywiad

Przemoc co kryje się pod tym słowem? Jak je rozumieć? Przemoc to bardzo szerokie pojęcie. To nie tylko bicie, które pozostawia widoczne ślady – siniaki, zadrapania czy złamaną rękę, to także...

Wege po angielsku, rozmowa z Liz O'Neill z brytyjskiego The Vegetarian Society

Wege po angielsku, rozmowa z Liz O'Neill…

Wywiad

Jaki jest stosunek Anglików do wegetarianizmu i weganizmu? Wegetarianizm jest traktowany jak coś 'normalnego', natomiast weganizm staje się coraz bardziej popularny. Oczywiście argumenty na rzecz weganizmu są powszechnie znane. Jednak większość...

Wegetarianizm w wydaniu bułgarskim - rozmowa z Lubomir'em Stoyanov'em

Wegetarianizm w wydaniu bułgarskim - roz…

Wywiad

Ilu wegetarian żyje w Bułgarii?Nie ma oficjalnych statystyk, ale sądzę, że jest to około 2-3% populacji.Od kiedy działa Wasza organizacja i ilu ma członków?Bułgarski wegetarianim i weganizm odrodził się w...

Mariusz Gierszewski, dziennikarz radia Zet. Wege dla mediów nie istnieje

Mariusz Gierszewski, dziennikarz radia Z…

Wywiad

Wegetarianizm i weganizm to tematy medialne czy tematy, których nie warto podejmować?To tematy, które trzeba podejmować, ale warto pamiętać, że dla mainstreamowych mediów są to tematy poboczne. Media ogólnopolskie sięgają...

Dieta tradycyjna jest dietą zabójczą, rozmowa z Prof. Januszem Książykiem

Dieta tradycyjna jest dietą zabójczą, ro…

Wywiad

Dieta wegetariańska wśród dzieci wzbudza wiele kontrowersji. Jak to się stało że Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" promuje ten sposób żywienia? Zespół lekarzy z CZD wychodzi z założenia, że promowanie...

Wegetarianizm, to spokojna, kojąca muzyka. Piotr Sawicki -  Pola Quartet Jazz

Wegetarianizm, to spokojna, kojąca muzyk…

Wywiad

Świat muzyka to świat dźwięków - czy od razu po przebudzeniu - obrazy, słowa, gesty układają się w nuty?Raczej melodie pojawiają się w mojej głowie pod wpływem różnych emocji. To...

Magdalena Środa. Mój wegetarianizm jest procesem

Magdalena Środa. Mój wegetarianizm jest …

Wywiad

Coraz częściej i głośniej mówi się o wegetarianizmie i wegetarianach. Ale również przy tej okazji przeciwnicy mają bardzo dużo do powiedzenia. Dlaczego w Polsce nie ma tolerancji dla nietradycyjnego życia?Bo...

Agnieszka Kaczanowska. Matki to mistrzynie zarządzania czasem.

Agnieszka Kaczanowska. Matki to mistrzyn…

Wywiad

Mama +dziecko + praca czy jedna kobieta może połączyć te składniki bez rezygnacji z siebie i swojego życia? Być może to mieszanka wybuchowa ;-) ale jakże ekscytująca! A tak na serio...

Fanatyzm jest niezdrowy, rozmowa z psycholog Dorotą Hołówką

Fanatyzm jest niezdrowy, rozmowa z psych…

Wywiad

Wegetarianizm i weganizm to tylko dieta czy również sposób myślenia, życia?Dla mnie jest to przede wszystkim sposób życia. Zauważyłam dużą zależność pomiędzy rozwojem osobistym, a sposobem odżywiania się, im więcej...

Pozytywna nienormalność, rozmowa z Anitą, matką i testerką kosmetyków

Pozytywna nienormalność, rozmowa z Anitą…

Wywiad

Od kiedy testujesz kosmetyki dla dzieci i kobiet?Kosmetyki dla kobiet testuję od czasu kiedy ich zaczęłam używać – jak każda z nas. Przecież kupując nowy kosmetyk nigdy nie ma się...

Julia Pietrucha. Nie godzę się na cierpienie zwierząt

Julia Pietrucha. Nie godzę się na cierpi…

Wywiad

Życie jest.... zaskakujące. Wiele rzeczy dzieje się obok nas, ale często nie zwracamy na nie uwagi. Dlatego staram się mieć otwarty umysł, słuchać ludzi, rozmawiać z nimi, żeby niczego nie przeoczyć. Budzi...

Katarzyna Bogucka. O ilustrowaniu dziecięcego świata

Katarzyna Bogucka. O ilustrowaniu dzieci…

Wywiad

Dzieci to bardzo wymagający odbiorcy - nie boi się Pani konfrontować swojej wizji ze światem Najmłodszych?Dzieci to przede wszystkim bardzo otwarci odbiorcy. Ich świat, a może bardziej jego otoczenie jest...

Lucyna Wieczorek. Dojrzewalnia róż

Lucyna Wieczorek. Dojrzewalnia róż

Wywiad

Dojrzewalnia Róż - co kryje się pod tą nazwą?Dojrzewalnia to przestrzeń sprzyjająca rozwojowi. Jesteśmy siecią kobiecych organizacji, które współpracują realizując projekty rozwojowe dla kobiet takiej jak właśnie startujący Festiwal PROGRESSteron...

Dominika Zaręba. Ekożycie bez granic

Dominika Zaręba. Ekożycie bez granic

Wywiad

Ekoturystka - brzmi ciekawie, intrygująco, ale również tajemniczo. Co kryje się pod tym hasłem?Ekoturystyka to styl podróżowania bliskiego naturze, aktywny i poznawczy. To podróżowanie w miejsca wyróżniające się bogactwem przyrody...

Marta Sobiło. Bo prawdziwe BLW dzieje się ‘przy okazji’

Marta Sobiło. Bo prawdziwe BLW dzieje si…

Wywiad

Wegetarianizm to dla Ciebie?Coś o co starałam się bardzo długo. Od lat. Pierwsza próba w 1LO- jakieś 15 lat. Pół roku bez mięsa, cała rodzina z wieczną pretensją. Ostatecznie pogorszył...

Agnieszka Mocarska. Wszystko ma duszę

Agnieszka Mocarska. Wszystko ma duszę

Wywiad

Wegetarianizm to dla Ciebie?Compassion over cruelty. Podoba mi się świat, w którym nie zabija się, nie poniża – ogólnie nie używa nikogo. Bliski jest mi indiański animizm, według którego wszystko...

Jola Słoma, Mirek Trymbulak. Smak smakuje węchem

Jola Słoma, Mirek Trymbulak. Smak smakuj…

Wywiad

Jak smakuje smak? Jola Słoma: Smak smakuje węchem. Niestety okazuje się, że bez węchu nie ma smaku. Przekonałam się o tym, gdy po powrocie z Indii zachorowałam na zapalenie płuc...

Karolina Gruszka. Wegetarianizm jest spójną częścią mnie

Karolina Gruszka. Wegetarianizm jest spó…

Wywiad

Od kiedy i dlaczego została Pani wege?Wegetarianką zostałam w siódmej klasie podstawówki. Wspólnie z przyjaciółką zaczęłyśmy interesować się problemami związanymi z ekologią, ochroną zwierząt. Po raz pierwszy prawdziwie uświadomiłam sobie...

Zwierze nie jest rzeczą wywiad z Cezarym Wyszyńskim

Zwierze nie jest rzeczą wywiad z Cezarym…

Wywiad

Budzisz się rano i o czym myślisz?Zastanawiam się czy będą dzisiaj korki w drodze do siedziby fundacji, co jest do zrobienia tego dnia – chyba o tym samym, co każdy...

Michał Olszański. Zwierzęta uczą miłości

Michał Olszański. Zwierzęta uczą miłości

Wywiad

Świat bez zwierząt byłby……Świat bez zwierząt byłby pusty i bezbarwny. W Pana domu schronienie znalazły cztery psy i dwa koty. Jak do Pana trafiły i czym Pana ujęły?Od 20 lat mieszkamy...

Pies za kratkami wywiad z mjr Romanem Paszko

Pies za kratkami wywiad z mjr Romanem Pa…

Wywiad

„W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę”  A Camus Przyjaciele, czyli pies w celiPod taką nazwą programu kryje się przyjaźń jaka tworzy się pomiędzy skazanymi, biorącymi udział w programie...

Magda Kumorek - Życie jest cudem

Magda Kumorek - Życie jest cudem

Wywiad

Magda Kumorek to spokojna woda czy nieokiełznany żywioł? Morze, które czasem bywa wzburzone. Czym jest dla Pani życie? Cudem. Co ceni a czego nienawidzi Pani u ludzi? Cenię szczerość i pasje ,nie lubię chamstwa i...

Paulina Przybysz - Świat będzie lepszy

Paulina Przybysz - Świat będzie lepszy

Wywiad

Bycie wege to dla Ciebie....Rzecz naturalna. Zjedzenie mięsa jest dla mnie abstrakcyjne jak spożycie na przykład kawałka styropianu. Po prostu nie wiem po co miałabym robić coś tak dziwnego i...

Agata Buzek. Świadomy wegetarianizm

Agata Buzek. Świadomy wegetarianizm

Wywiad

Wegetarianizm to dla Pani.... Naturalna i prosta konsekwencja moich przekonań.Kocham zwierzęta i nie wyobrażam sobie że raz się nimi zachwycam, głaszczę, a za chwilę zjadam – i nie pamiętam że w...

Małgorzata Desmond o wegedzieciakach

Małgorzata Desmond o wegedzieciakach

Wywiad

Jak współczesna medycyna zapatruje się na dietę wegetariańską i wegańską wśród dzieci? Największe medyczne bądź żywieniowe organizacje na świecie, takie jak American Dietetic Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyków), British Dietetic Association (Brytyjskie...

Sylwia Chutnik, prezes Fundacji MaMa dla wegemaluch.pl

Sylwia Chutnik, prezes Fundacji MaMa dla…

Wywiad

Sywila Chutnik to cicha woda czy trudny do ujarzmienia żywioł? To, oczywiście, zależy od sytuacji. Zazwyczaj jestem jednak spokojnym żywiołem.   Jesteś prezesem fundacji MaMa, czym się zajmujecie? Nasza fundacja zajmuje się szeroko pojętymi...

Dezerter dla WegeMaluch.pl

Dezerter dla WegeMaluch.pl

Wywiad

Wegetarianizm to tylko dieta czy też sposób na życie?Krzysztof Grabowski: Myślę, że jedno i drugie. Jeżeli podjęło się świadomą decyzję o rezygnacji z jedzenia mięsa, to siłą rzeczy wybrało się...

Barbara Labuda, wegetarianka od 20 lat

Barbara Labuda, wegetarianka od 20 lat

Wywiad

Jak wegetarianizm pojawił się w Pani życiu?Wegetarianizm pojawił się w moim życiu przeszło 20 lat temu, głownie dzięki  rozmowom o tym w jaki sposób hodowane są zwierzęta na ubój i...

Maria Szyszkowska 'O istocie wegetarianizmu'

Maria Szyszkowska 'O istocie wegetariani…

Wywiad

Wegetarianizm to dla Pani...Wegetarianizm jest dla mnie wyrazem szacunku dla zwierząt. Jest też zarazem protestem wobec swoistego kanibalizmu. Jest też wyrazem protestu wobec bestialskich metod hodowli drobiu i bydła. Jest...

Jedynie mądrze przemyślany, zbilansowany jadłospis wegetariański może być zdrowy.

Jedynie mądrze przemyślany, zbilansowany…

Wywiad

Rozmowa z Agnieszką Biernat, weganką od 21 lat, terapeutą-dietetykiem, właścicielką Gabinetu Dietoterapii na temat znaczenia diety w życiu dziecka w okresie niemowlęctwa oraz przedszkolnym. Dlaczego dieta odgrywa tak ważna rolę w...

Natalia Przybysz - jest mi coraz lepiej wśród bliskich

Natalia Przybysz - jest mi coraz lepiej …

Wywiad

O swoim prywatnym wegeświecie dla wegemaluch.pl opowiada Natalia Przybysz - Od kiedy i z jakich powodów przeszłaś na wegetarianizm?To było chyba w piątej klasie podstawówki. Nasza mama próbowała wszystkiego by wyleczyć się...

Każdy ma prawo decydować o tym, co znajduje się na jego talerzu.

Każdy ma prawo decydować o tym, co znajd…

Wywiad

Z Moniką Mrozowską o byciu "wege" - Wegetarianizm jest dla Ciebie......czymś tak naturalnym jak oddychanie :-) - Jak wegetarianizm kształtuje osobowość młodego człowieka?Bardzo wpływa na wzrost empatii i mam wrażenie, że...

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?