WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Ziarna

Kasza gryczana 8+

Kasza gryczana zawiera znaczne ilości lecytyny i witaminy E, nie ma w niej glutenu. Korzystnie wpływa na proces powstawania krwinek. Kasza gryczana to rodzaj kaszy wytwarzanej z łuskanych i prażonych ziaren gryki. Jej odmianę, kasze krakowską, produkuje się głównie w Polsce. Kasza gryczana w swoim składzie zawiera dużą ilość białka, węglowodanów oraz składniki mineralne, witaminy B1, witaminy PP, witaminę E, a także związki mineralne tj. wapń, żelazo, kwas foliowy, fosfor, potas i magnez.

Białka zawarte w kaszy są bardzo cennym źródłem witamin. Kasza zawiera sama w sobie spora ilość potasu, a nie solona ma bardzo małą ilość sodu, co wpływa korzystnie na organizm przy wielu dolegliwościach.

Kasza gryczana jest znana również w dziedzinie medycyny (ludowej) jako pokarm, który pomaga w rozgrzaniu i ogranicza występowanie obfitych miesiączek. Zarówno sama kasza, jak i jej wywar mają lecznicze działanie. Wywar z kaszy gryczanej często podawano przy występujących biegunkach. Kaszę gryczaną zaleca się dla: osób z nadciśnieniem, osób cierpiących na choroby serca, osób cierpiących na choroby układu krążenia, osób cierpiących na niedokrwistość, osób zagrożonych anemią, osób żyjących w ciągłym napięciu i stresie, osób skłonnych do depresji, diabetyków, dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób starszych, osób z zaburzoną czynnością jelit, rekonwalescentów.

Kasza gryczana uważana jest za jedną z najzdrowszych. Jej dużo zaletą jest to iż nie zakwasza organizmu, a zawarta w niej skrobia wchłania małą ilość wody, którą powoli oddaje. Nie zawiera w swoim składzie glutenu, a więc zaleca się ją również do diety bezglutenowej.
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?