WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Gdy na ziemi pojawił się człowiek, pojawił się też owoc. Z pestek dziko rosnących owoców zaczęły wyrastać owocowe drzewa i krzewy, które zaczęto pielęgnować. Później ludzie nauczyli się krzyżować różne odmiany ze sobą, aby uzyskać większe owoce. Szybko spostrzeżono, że mają one leczniczy wpływ na zdrowie. Zaczęto je wykorzystywać w zielarstwie. Największą wiedzę na ten temat mieli Hindusi, Chińczycy, Aztekowie i Indianie. Z biegiem czasu ludzie nauczyli się wykonywania przetworów owocowych, opracowali receptury ich przechowywania, suszenia, gotowania i marynowania. Owoce bogate są w witaminę C, B, K, i E. Dziennie zaleca się jeść owoce 3-5 razy co pozwoli nam uniknąć zmęczenia, osłabienia oraz bólu w stawach i kościach.

 

 

 

Morele 7+Morele
bogate są w potas, betakaroten, a także w żelazo, wapń, fosfor, witaminy PP, B i C oraz błonnik. 

Poza sezonem warto podawać dziecku suszone morele o ciemnobrązowym kolorze. Te bowiem nie zawierają siarki. 

  

 

Poprawiono: wtorek, 19, listopad 2013 08:55

Odsłony: 7015

Gruszka 7+

Gruszka to ok. 85 % wody, średniej wielkości owoc ma 60 kalorii.
Ze składników mineralnych najwięcej zawiera potasu, ale także jest bogaty w fosfor, wapń, magnez, sód, chlor, cynk, miedź, żelazo, jod oraz kwas jabłkowy i pektyny. Zawiera także betakaroten, witaminę  B1, B2, B5, C i PP.

Gruszki wspomagają trawienie i przeciwdziałają zaparciom, ponieważ charakteryzują się sporą zawartością błonnika. Sok z tych owoców ma działanie moczopędne, a kompot z suszonych gruszek, zgodnie z tradycją ludową, pomaga w leczeniu przeziębień przebiegających z gorączką i kaszlem.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:15

Odsłony: 7025

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?