WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

Kiedy za oknem ładna pogoda, naprawdę nie warto siedzieć w domu. Wspólne wycieczki, zabawy nie tylko wzmocnią odporność, ale także spowodują, iż Twoje dziecko lepiej się rozwinie. Mózg będzie lepiej dotleniony, mięśnie pobudzone do pracy a kontakt z przyrodą rozbudzi ciekawość poznawania świata. Czas spędzony z rodzicami da mu poczucie bezpieczeństwa i zbliży Was do siebie.

Cała trudność polega jedynie na właściwym dobraniu zabawy do wieku dziecka. Poniżej znajdziecie kilka propozycji jak można aktywnie spędzić czas ze swoją pociechą.

Zabawy z dwulatkiem
Piknik- zabierzcie ze sobą piłkę. Rzucajcie, turlajcie to wyćwiczy u dziecka zręczność. Może Wam się również przydać lupa, przez którą pokażecie  rośliny, kamyczki, mrówki itd. Niezłą atrakcją może być również puszczanie baniek mydlanych i ich rozbijanie oraz oglądanie jak pięknie mienią się w słońcu.

Wyprawa do lasu- tam możecie stać się zbieraczami leśnych skarbów. Zbierajcie igły, szyszki, kamyki. Pokazujcie dziecku czym się te rzeczy różnią, co jest twarde, co kłuje a co jest miękkie i delikatne w dotyku. Dużo radości może również przynieść chowanie się za drzewami.
Wyjazd na wieś- tam dziecko pozna zwierzątka, które znało dotąd z książeczek. Może uda się któreś pogłaskać? Pytaj ,które z nich wydaje dany odgłos.


Atrakcje dla trzylatka

Wypad na działkę- tam pozwól dziecku zamienić się w małego ogrodnika. Niech kopie dołki, sadzi, podlewa. Może załóżcie mu mini ogródek, o które będzie dbało tylko ono. Zorganizujcie potem ognisko, wspólnie zbierajcie chrust, dla dziecka będzie to niezwykłe przeżycie.
Zwiedzanie miasta- połączone z jazdą autobusem lub tramwajem, skasowaniem biletu. Możecie wybrać się w jakieś ciekawe dla malca miejsce np. na dworzec, żeby zobaczył prawdziwe pociągi, lokomotywy… A jednym z przystanków może być deser w kawiarni.


Czas dla pięciolatka

Wycieczka rowerowa- dzień wcześniej wspólnie wyznaczcie trasę, zaznaczcie miejsca postoju. Zorganizujcie rozgrzewkę. Nie zapomnijcie o kaskach i ochraniaczach. Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie oraz uczy koordynacji ruchów.


źródło: www.zdrowomi.plCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?