--- ---

Warzywa

Bakłażan 10 +

Bakłażany zawierają dużo soli mineralnych, zwłaszcza fosforu, żelaza i wapnia, sporo błonnika i glukozy. O warzywach tych mówi się, że dają długowieczność, gdyż obniżają poziom cholesterolu we krwi. Przy tym prawie nie zawierają sodu, za to mają bardzo dużo potasu. Są też bogate w błonnik, którego mają o 50% więcej niż jabłka lub brzoskwinie. Znajdziemy w nich również witaminę C, A i B2.


Należy go jeść w postaci gotowanej lub smażonej. Można go podawać z farszem z innych warzyw i/lub kasz. Bakłażan w czasie przyrządzania bardzo chłonie tłuszcz, co sprawia, że staje się potrawą ciężkostrawną.

Aby pozbyć się charakterystycznej dla miąższu bakłażana goryczki, przed przyrządzeniem należy go lekko posolić i odstawić na jakiś czas, a następnie dokładnie opłukać w zimnej wodzie. Dojrzałe warzywa można po odpowiednim przygotowaniu jeść razem ze skórką.
  • Bakłażan 10 +
  • 1
  • 2
  • 3

Kukurydza 6+

Kukurydza 6+

Kukurydza charakteryzuje się dużą wartością odżywczą, zawiera dużo węglowodanów, znaczne ilości prowitaminy A i witaminy E, dużo potasu (300 mg w 100 g), magnezu i fosforu. Zawiera niewielkie ilości białka.

Więcej

Dynia 6+

Dynia 6+

Dynia bogata jest w betakaroten, a także witaminy:  B1, B2, B6, B3 i C. Poza tym zawiera dużo wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu. Dynia pochodzi z Ameryki Północnej. Dynia znana...

Więcej

Groch 9+

Groch 9+

Groch należy do warzyw strączkowych z rodziny bobkowatych, którego walory odkryto już w czasach starożytnych. Groszek to warzywo nie tylko bardzo odżywcze, ale także pełne dobroczynnych dla naszego organizmu składników....

Więcej

Bakłażan 10 + - WegeMaluch.pl QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wegemaluch w Facebook
  • Polish Czech Danish English French German Slovak Slovenian Spanish
  • Translation on fly. Some sentences may be ungrammatical.

Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Używając portalu wegemaluch.pl zgadzasz się na używanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Licencja Creative Commons
Utwory Wegemaluch.pl są dostępne na licencji Creative Commons CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe.

Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - © by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2019. All rights reserved