WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Fundacja 'Tak dla zdrowia'

Fundacja tak dla zdrowia powstała na przełomie 2007 i 2008 roku w odpowiedzi na niepokojące sygnały o pogarszającej się kondycji zdrowotnej i fizycznej naszego społeczeństwa oraz brak należytej troski jednostek o własne zdrowie.

Od września 2009 r. Fundacja realizuje program Zdrowa Klasa – program profilaktycznych badań przesiewowych wzroku i postawy wśród drugoklasistów szkół podstawowych. To działania z zakresu profilaktyki i wczesnej prewencji chorób. Zwracamy uwagę na problem braku kondycji wśród dzieci oraz konsekwencji jakie niosą wady postawy i wzroku dla nauki i relacji szkolno – koleżeńskich. Program Zdrowa powstał jako odpowiedź na szereg badań społecznych pokazujących, że choć Polacy są świadomi znaczenia aktywności fizycznej czy profilaktyki zdrowotnej, jednak świadomość ta nie przekłada się na konkretne działania.

Dzięki wsparciu sponsorów, darczyńców oraz wpływom z 1% podatku na rzecz projektu Zdrowa Klasa, realizujemy program wśród uczniów klas II, gdyż drugoklasiści nie są objęci badaniami wzroku i postawy prowadzonymi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Wiek 6-8 lat jest I okresem krytycznym i wymaga szczególnej obserwacji rozwoju dziecka. Początek nauki w szkole to specyficzna zmiana, która wymaga kilkugodzinnego przebywania w wymuszonej, siedzącej pozycji. Stwarza to zagrożenie dla prawidłowego rozwoju postawy ciała, a rozpoczęcie edukacji szkolnej powoduje zwykle ujawnienie lub pogłębienie wad postawy i wzroku.
Dzieci, u których wada zostanie stwierdzona, zostaną skierowane do dalszej diagnostyki i na ćwiczenia korekcyjne.
Otrzymują także bezpłatny poradnik ćwiczeń na płycie CD, które będą mogły wykonywać w domu.

NASZ KRS: 0000306255

więcej o fundacji: http://www.takdlazdrowia.pl/zdrowa-klasaCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?