WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Melon 8+

Melon wraz z arbuzem, dynią, ogórkiem i cukinią - zaliczany jest do jednorocznych roślin dyniowatych. Ten wyjątkowo smaczny owoc znany był już kilkaset lat temu. Pochodzi z Azji lub Afryki. Do Polski przywędrował w XVII wieku z rejonu Morza Czarnego, upowszechnił się, gdy magnaci zaczęli go uprawiać w oranżeriach.

Miąższ melona, w zależności od odmiany, może być mniej lub bardziej słodki, aromatyczny lub soczysty, ale również mdły lub gorzkawy.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:26

Odsłony: 6028

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Mango 8+

Mango ma dużą wartość odżywczą – zawiera m.in. błonnik, białko, potas, magnez, sód, witamy: C, A, B1, B2 i PP. Ma bardzo dużo żelaza.
Wartość energetyczna 100 g to tylko 60 kcal.

Mango rozsławili Portugalczycy. W Portugalii kupić je można wszędzie, jest sprowadzane z Brazylii, ale uprawiane też w byłych koloniach portugalskich: Angoli i Mozambiku jak i w Indiach.
Ze względu na swój niezwykły smak nazywany jest owocem bogów.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:25

Odsłony: 6055

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?