WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Przyprawy

Koper 8+

Powieś pęk kopru nad drzwiami, mówi stare porzekadło ludowe, a będziesz chroniony przed czarownicami. Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach nikt w to nie wierzy, koper jest używany w kuchni i leczy problemy ze zdrowiem.

Koper był używany 5000 lat temu przez Egipcjan. Koper pochodzi z regionu śródziemnomorskiego, południowej Rosji, centralnej i południowej Azji. Rośnie tam dziko na otwartych przestrzeniach. Koper jest szeroko uprawiany w Europie oraz Ameryce Północnej.

Koper zawsze był uważany jako środek leczniczy w problemach układu pokarmowego. Poza tym to świetny, naturalny sposób na łagodzenie skurczów żołądkowych, kolek, niestrawności.

 

Żucie ziaren kopru polepsza nieświeży oddech. Napar z kopru jest pożyteczny w czasie przeziębień, gryp, kaszlu. Koper posiada również właściwości moczopędne. Podobnie jak kminek, koper może być używany z ziołami o właściwościach przeciwkonwulsyjnych, takimi jak kalina koralowa, na bóle miesiączkowe. Koper zwiększa produkcję mleka u kobiet karmiących. Herbatka z kopru pita przez karmiące matki regularnie pomaga w uniknięciu kolek u niemowlaków. Koper jest świetnym sposobem na pozbycie się wzdęć, które są powodowane trzymaniem gazów. Żucie nasion kopru pomaga w walce z nieświeżym oddechem.

Ziarna kopru zawierają do 5% olejków lotnych, flawonoidy, kumaryny, triterpeny. Poza tym witaminę C, ponadto zawiera: wapń, fosfor, żelazo, karoten, witaminy:B1, B2, PP.

Napar. Łyżkę stołową owoców zalać szklanką wrzątku, trzymać pod przykryciem przez 20 minut, odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie po szklance. Dzieci – kilka razy dziennie łyżeczkę naparu. We wzdęciach i kolkach można także zażywać sproszkowany koper z mlekiem, 2-3 razy dziennie po łyżce stołowej, a także z cukrem lub miodem.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?